Felszállt az első 3D-nyomtatással készült rakéta (videók)
Noha eredeti célját nem érte el, és nem sikerült pályára állnia, mivel három perccel az indulás után meghibásodott, maga a kilövés sikeres volt.
Az Al Jazeera jelentése szerint egy majdnem teljes mértékben 3D-nyomtatott alkatrészekből készült rakéta sikeresen felszállt a nagy felhajtás közepette, ám három perccel a start után a rakéta meghibásodott, így végül nem érte eredeti célját, hogy Föld körüli pályára álljon.
A Relativity Space szerda esti tesztrepülésének fedélzetén nem volt semmi más, csak a cég első, hat évvel ezelőtt készült fém 3D-nyomtatással készült mása, a tervek szerint pedig a szuvenírt több napra akarták 200 kilométer magasságban pályára állítani, ám a rakéta az indulás után meghibásodott, a légkörbe zuhant, végül pedig a rakéta első fokozatával együtt elégett.
Mint kiderült, az első fokozat a floridai Cape Canaveral űrállomásról történő felszállást követően tökéletesen működött, ám a felső része kigyulladt, leállt, majd az Atlanti-óceánba zuhant. Ez már a harmadik indítási kísérlet volt, miután a legutóbbi teszt során még az indításig sem jutottak el.
A Relativity Space szerint a Terran névre keresztelt rakéta 85 százalékát 3D-nyomtatott fémalkatrészek tették ki, terveik szerint pedig a rakéta jövőbeli és nagyobb változataiban még ennél is nagyobb arányban lesznek majd 3D-nyomtatott alkatrészek, melyek újrafelhasználhatóak újabb repülésekre.
A Relativity Space-t 2015-ben alapította egy fiatal űrkutatási mérnökpáros, mostanra pedig több befektetőt is meggyőztek projektjükről: közlésük szerint egy nagyobb rakétát is építeni fognak, mely 20 ezer kg hasznos terhet is képes lesz Föld körüli pályára állítani.