Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Tagadja a Facebook, hogy különleges megállapodást kötöttek volna az ázsiai diktatúrával

Sorra dőlnek a botrányok a Facebookra és annak vezetőségére, amiről még a Meta átnevezési mizéria formáját öltő elterelő hadművelet sem vitte el a figyelmet.

...svg content...Twenty20
Ázsia
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

A legújabb ahhoz köthető, hogy a hétfői nap folyamán Kazahsztán kormánya bejelentette, különleges megállapodást kötöttek a Facebookkal, melynek értelmében speciális hozzáférést kapnak a közösségi médiaóriás tartalomkezelő felületéhez.

A kazah kormány állította, ez az első ilyen jellegű megállapodás a poszt-szovjet közép-ázsiai régióban – idézte a Reuters. Leegyszerűsítve a megállapodás lényege az lenne, hogy sokkal hamarabb eltávolítják a Facebookra azokat a posztokat, amelyeket a kazah kormány nemkívánatosnak minősít. Soron kívül Vonatgázolás történt a hóesésben Kecskemétnél

Ben McConaghy, a Meta szóvivője elmondta, hogy az igaz ugyan, hogy van egy külön online felületük a kormányok számára, amelyen jelezhetik azokat a tartalmakat, amik a helyi törvényeket sértik, de tagadta, hogy volna erre vonatkozóan különleges megállapodás:

„Konzisztens globális eljárást követünk, amelyben kezeljük az egyéni visszajelzéseket, mindenféle kormánytól függetlenül. Ezek a Facebook irányelveivel, helyi törvényekkel és a nemzetközi jogi standardekkel vannak összefüggésben. Kazahsztánban sem másabb ez a procedúra”

Ajda Balajeva, Kazahsztán információs minisztere úgy fogalmazott, hogy ez egy közös döntés volt, ennek folytán közösnek tekintette a közleményt, amiben jelezte a megállapodást. A helyi média beszámolója szerint bár a cég nem osztotta meg a közleményt, de egyetértettek szövegével.

A rendkívül jelentős olajkészlettel rendelkező Kazahsztán parlamentje szeptemberben kezdett el előkészíteni egy olyan törvényjavaslatot, amely kitiltotta volna az összes olyan platformot, ami nem működik együtt a kazah hatóságokkal és nem biztosít nekik külön jogokat.

A javaslat kritikusai szerint a kazah kormány cenzúrázni akarja a közösségi médiát, míg a törvény szerzői szerint ez a cyberbullying jelenségét előzné meg és a „veszélyes tartalmak terjedését” kívánná meggátolni.

Hóhelyzet Magyarországon: egyre több a baleset és a fennakadás

Egyre nagyobb gondot okoz a havazás az országban, sorra jelentik be a különböző baleseteket.