Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Már nemzetközi szinten is beszámoltak a Budapesten történtekről

Már nemzetközi szinten is beszámoltak a Budapesten történtekről

Már nemzetközi szinten is beszámoltak a Budapesten történtekről
Facebook/Budapest Airport

Legutóbb épp a Sky News számolt be soron kívül a budapesti repülőtéren történtekről, miután az időjárás extrém helyzetet teremtett.

Az extrém jegesedés miatt kedd reggel több európai repülőtér is kénytelen volt átmenetileg lezárni a futópályáit, ami jelentős fennakadásokat okozott a kontinens légiforgalmában. A Sky News beszámolója szerint Budapest, Pozsony és Bécs repülőterei is leálltak a reggeli órákban, miután a futópályákon olyan vastag jégréteg alakult ki, amit a folyamatos tisztítás ellenére sem sikerült tartósan eltávolítani.

A cikk a videó után folytatódik

A bécsi repülőtér szóvivője arról számolt be, hogy „vastag jégréteg alakult ki a futópályákon, amely az eltávolítási kísérletek ellenére újra és újra visszafagyott”, ezért a repülőgépek egy részét más repülőterekre kellett átirányítani. A helyzetet tovább súlyosbította, hogy a térségben több helyen ónos eső esett, ami rendkívül gyors jegesedést okozott.

A prágai repülőtér közösségi oldalán azt közölte, az ónos eső miatt „nagyon korlátozott üzemmódban” működik, és a nap folyamán jelentős késésekre kell számítani, mivel a személyzet a fő futópálya jégtelenítésén dolgozik. A beérkező járatok számát is korlátozták, hogy a repülőtér biztonságosan tudjon működni.

Bécs és Pozsony repülőterei a délelőtt folyamán tervezték újraindítani a forgalmat, amint a jégtelenítési munkálatok lehetővé teszik a biztonságos üzemelést. A rendkívüli időjárás miatt több száz utas rekedt a terminálokon, és számos járatot kellett törölni vagy átirányítani.