Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Pénzügyi elemző: ha tovább romlik a helyzet, az euró árfolyama eléri a 440-450 forintot

A keddi nap több tekintetben is negatív hangulatú volt, ugyanis 20 éve nem volt példa arra, ami ma történt: 412 forintba került egy dollár kedd reggel, ugyanannyiba mint az euró.

...svg content...Fotó: Pixabay
Gazdaság
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

Az ATV Híradójának legfrissebb riportja ezúttal a kifejezetten aktuális devizapiaci helyzetet, a forint romlásának ütemét, valamint a közeljövőben várható változásokat boncolgatta a forint rohamos romlásának fényében.

Mint ismert, az MNB kedden napközben 9,75 század százalékra emelte az alapkamatot, így reagálva a forint megállni nem akaró zuhanórepülésére. A keddi nap azonban más okból is „különleges” volt: a devizakereskedelemben új rekordot döntött a dollár, 412 forintot ért. Soron kívül Ország Karácsonyfája: már kivágták a hatalmas fenyőt, ma útnak indítják (videó)

Az ATV pedig olyan pénzváltóról is beszámolt, ahol már 415 forintért adtak egy dollárt. Habár az MTI közlése szerint reggel erősödött a forint – vagyis a hétfő esti 409 forint után egészen 406 forintra erősödött –, délelőtt már a 416-os rémálomszintet is elérte.

Az ING Bank elemzője a forint mélyrepülése kapcsán úgy fogalmazott, „ugyanaz zajlik a piacokon, amit az elmúlt napokban láttunk, és amit megszoktunk”, hozzátéve, hogy több tényező is befolyásolja a forint árfolyamát, ám ezek sem változnak meg egyik pillanatról a másikra, így a forint erősödése is bőven várat magára.

„A felső határ valahol 420 körül lehet. Ha ezt átvisszük, akkor bizony már a 440-450-es kategória jön, mint következő úgynevezett ellenállási szint. Én abban bízom, hogy ezt azért nem lépjük meg, nem fogunk eljutni odáig, a Magyar Nemzeti Bank is, ha minden igaz megpróbál tenni annak érdekében, hogy a forint gyengülését megállítsa”

– vélekedett Virovácz Péter.

Virág Barnabás, a jegybank alelnöke kijelentette:

„A jegybank feladata egyértelmű, leghatározottabban fellépni a másodkörös inflációs hatások elkerülése, és az inflációs várakozások horgonyzása érdekében. Ezt tettük, ezt tesszük, és ezt fogjuk tenni a következő időszakban is.”

Ennek ellenére Molnár László, a GKI vezérigazgatója nem így látja, úgy véli ugyanis, hogy a befektetők nem hisznek a nemzeti bank politikájának.

„Kényszeredett kamatemelés. Ha kikényszeríti a piac, akkor emelnek, de nincs benne semmilyen előretekintő megoldás. Azért ne felejtsük el, hogy kijött a júniusi inflációs adat, ami 11,7 % volt, ha így nézzük, akkor negatív kamat van még mindig az alapkamaton.”

Bod Péter Ákos közgazdász pedig rámutatott, a magyar valuta körüli pániknak semmi köze a gazdasági hírekhez, meglátása szerint ugyanis az ok máshol keresendő, nevezetesen a kormány kiszámíthatatlan viselkedésében.

„Ez a bizonytalanság rávetül a forintra. Nem tesz jót egyébként ennek az egész ügynek az a statáriális eljárás, amivel adót változtatnak Magyarországon. Ez mind azt üzeni, hogy a magyar kormány kapkod, ezért az emberek – és főleg a magyarok – menekülnek a forinttól.”

Bod Péter Ákos végezetül az ATV Híradójában megosztotta: szerinte egy tisztességes gazdaságpolitika lenne a leghasznosabb, amihez az is hozzátartozik, hogy a kormány egyértelművé teszi, mit tervez a hatósági árakkal, vagy éppen az üzemanyaggal.

Google kereső: ezt nehogy beírja, ellophatják minden adatát

Meglepő módon próbálnak a hackerek hozzáférni a Google keresőt használók személyes adataihoz.

Kutatás bizonyítja, meglepő hatása lehet a rendszeres tojásfogyasztásnak

Bár ebben az állati élelmiszerben sok a koleszterin, a kutatók úgy vélik, egyáltalán nem egészségtelen, sőt: rendszeres fogyasztásának kifejezetten jó hatása lehet egy új tanulmány szerint.

Mit együnk és mit ne, ha elkerülnénk az őszi betegségeket? Ezt mondja a szakértő

Egy dietetikus elárulta, melyek azok az élelmiszerek, amelyeket érdemes előnyben részesíteni vagy elkerülni, ha a cél az, hogy ősszel és télen is csúcsformában legyen az immunrendszerünk.