Hiába a magas fizetés, a valóságban nem olyan pazar az ételfutárok élete
Manapság szinte bárhol találkozhatunk a Wolt és a Netpincér álláshirdetéseivel, melyek magas keresetet kínálnak, azonban ennek ára is van: a futárok egyéni vállalkozói formában dolgoznak, a cégek pedig úgy vannak jelen az országban, hogy valójában nincsenek is itt.
A G7 összesítése alapján a Wolt több mint 4000, míg a Netpincér 4200-nál is több futárral dolgozik Magyarországon, mely azt jelenti, hogy a két vállalat önállóan is a 25. helyet foglalná el a legnagyobb foglalkoztatók körében. A Netpincér szerint van olyan kollégájuk, aki havi 800 ezer forint feletti összeget visz haza.
A Netpincér kollégái átlagosan 2200 forintos bruttó órabért kapnak, mely havi szinten 300 ezer forint nettót jelent, plusz erre még jön a borravaló. A pénzügyi beszámolóik alapján a két vezető vállalat összesen 6,2 milliárd forintot utalhatott át a futároknak 2020-ban, de fontos megjegyezni, hogy a futároknak saját maguk után kell adókat fizetni, és más költségeik is felmerülnek.
A bevételek tekintetében a két vállalat pénzügyi beszámolója egészen meglepő: a Woltnak hivatalosan egy forint bevétele sincs Magyarországon, miután az anyavállalat Finnországba van bejegyezve. A magyar cég tulajdonképpen csak a futárokat és a reklámokat fizeti, a költségeket pedig egy az egyben továbbszámlázza az anyacég felé, így Magyarországon ebből profit egyáltalán nem keletkezik – mondjuk így adózniuk sem kell az állam felé.