Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Észak-koreai rakétakísérlet előzte meg a dél-koreai-amerikai hadgyakorlatot

A jelentés szerint Kim Dzsongun a haditengerészet teljesítményével, valamint a rakétateszt eredményével is elégedett volt.

...svg content...Fotó: EPA/KCNA
Észak-Amerika
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

A KCNA állami hírügynökség hétfőn közölte, miszerint Kim Dzsongun észak-koreai vezető meglátogatott egy haditengerészeti egységet és felügyelte egy stratégiai cirkálórakéta tesztjét, nem sokkal Dél-Korea és az Egyesült Államok közös hadgyakorlatának kezdete előtt.

Ennek lényege az volt, hogy megbizonyosodjon a haditengerészet teljesítményéről, valamint a hajók mozgékonyságáról, s úgy tűnik, Kim elégedett volt erre vonatkozóan – derül ki a Channel News Asia beszámolójából. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

Ám az kérdéses, a látogatásra mikor került sor, illetve a kilőtt rakétáról sem osztottak meg több információt. Azt azonban határozottan állították, hogy az eszköz „gyorsan, hiba nélkül eltalálta a célt”, míg Szöul szerint mindez „eltúlzott, és nagyban eltér a valóságtól”.

Minden eddiginél szorosabb együttműködés

Mint ismert, Dél-Korea és az Egyesült Államok hétfőn kezdte meg közös nyári hadgyakorlatát (Ulchi Freedom Shield), amely a tervek szerint augusztus 31-ig tart. Céljuk az atomfegyverekkel rendelkező Észak-Koreával szembeni fellépés, ám Phenjan szerint valójában egy „háborús főpróbát” tartanak.

Mindemellett figyelmeztetés érkezett, hogy Észak-Korea „provokációt tervezhet” erre válaszként, amely a rakétateszt és egy hackertámadás formájában meg is érkezett. Ám Washington és Szöul kijelentette, hogy felkészültek ennek elhárítására, megoldják a problémát.

Továbbá az amerikai-japán-dél-koreai csúcstalálkozóra is sor került múlt héten, amelynek során a felek egy minden eddiginél szorosabb katonai együttműködésben állapodtak meg. Mindez többek között rendszeres hadgyakorlatokban, folyamatos kapcsolattartásban nyilvánul majd meg, miközben folyamatosan „szemmel tartják” Észak-Koreát, ha pedig fokozódik a provokáció, aszerint lépnek fel.

Szijjártó Péter is nagyon aggódik: azonnal békét kell kötni

Szijjártó Péter magyar külügyminiszter szerint annyira súlyos már a helyzet Ukrajnában, hogy azonnal békét kell kötni.