Észak-Korea a tűzzel játszik, meddig mehetnek el?
Észak-Korea azért igyekszik kiépíteni rakétaképességét, hogy növelje „alkupozícióját”, utalva itt a múlt heti kísérletre, melynek során hiperszonikus rakétát teszteltek.
Az állami média azt állította csütörtökön, hogy az ország előző nap „hiperszonikus rakétát” tesztelt. Phenjan, Észak-Korea fővárosa szerint „a rakéta 120 kilométeres oldalirányú mozgást végzett a hiperszonikus sikló robbanófej repülési távolságában”, mielőtt „pontosan eltalált egy 700 kilométerre lévő, kitűzött célt.” Bár a dél-koreai védelmi minisztérium szerint a rezsim valószínűleg hagyományos ballisztikus rakétát lőtt ki.
Tavaly szeptemberben volt az első bejelentett észak-koreai hiperszonikus siklórakéta-kísérlet, mivel Phenjan a nemzetközi szankciók és elítélés ellenére igyekszik rakéta arzenálját bővíteni. Rendkívüli sebességüknek és manőverező-képességüknek köszönhetően a nukleáris elrettentési pozíciók aláásására és a stratégiai stabilitás megrepesztésére készülnek – közölte a CNBC.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa szankciókat rendelt el Észak-Korea nukleáris programjaival szemben, és megtiltotta Phenjan ballisztikus rakéta- és nukleáris tesztjeit. Ezért, ha Phenjan hozzáadná ezeket a hiperszonikus képességeket, Észak-Korea nukleáris fegyverkészlete egyre erősebbé válna.
Titokzatos fényvillanást vettek videóra Kínában a nagy földrengés előtt
„A fő kihívás továbbra is az, hogy az Egyesült Államok és szövetségesei a térségben – főként Dél-Korea és Japán – hogyan fogják kezelni Észak-Koreát a közeljövőben” – mondta John Park, a Harvard Kennedy School Korea Project igazgatója.
Egyelőre az Egyesült Államok, Dél-Korea és Japán közötti szilárd szövetség az, ami kulcsfontosságú a régió stabilitásának fenntartása szempontjából.