Itt a valódi különbség, ez választja el a szegényeket a gazdagoktól Észak-Koreában
Ami egykor a kormány által biztosított éves ajándék volt, ma már a legtöbb polgár számára megfizethetetlen.
Az észak-koreai infláció miatt még a kormány által kiadott naptárak ára is az egekbe szökött, olyannyira, hogy az elszigetelt országban a gazdagokat és a szegényeket elválasztó státuszszimbólummá váltak.
Valaha az volt a szokás, hogy a kormány minden decemberben minden háztartásnak egy egyoldalas hivatalos naptárat adott, amelyen a Gergely- és a Dzsuche-naptár volt feltüntetve, ez utóbbit Kim Il Szung államalapító önállósági ideológiájáról nevezték el, és az 1912 áprilisában történt születése óta eltelt éveket számolták.
Az utóbbi években azonban az embereknek önállósulniuk kellett, és fizetniük kellett az éves ajándékért, amelyekből ma már többféle verzió is elérhető, azonban az egekbe szökött az áruk, ezáltal csak az igazán gazdagok engedhetik meg maguknak – írja a Radio Free Asia.
Picture of the Day: 2018 North Korean Calendar https://t.co/hjMOW6x0QZ pic.twitter.com/8kdp723cM2
— GIKorea (@GIKorea) December 31, 2017
A fővárosban, Phenjanban nyomtatott hatoldalas, kétoldalas, színes fotókkal ellátott naptárak kerültek a legtöbbe, amelyek minden hónapnak külön oldalt szentelnek. Minden tartományban több helyben nyomtatott is van, amelyek olcsóbbak, de gyengébb minőségűek.
Egy hatoldalas phenjani naptár tavaly 10 jüanba (500 forint) került, idén azonban 30-40 jüanba (1500-2000), vagyis több tucat kilogramm kukoricába, az észak-pjongani informátor szerint.