Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Észak-Korea kérdései a koronavírus-járványról: győzelmet hirdetni vagy kihasználni a helyzetet?

Észak-Korea nem ismert olyat, ami felett nem lehet győzelmet aratni. 

...svg content...Fotó: A Dzsungku Koryo Gyógyszergyár munkatársai a hagyományos észak-koreai orvosláson alapuló Koryo gyógyszert készítenek Phenjanban 2022. június 7-én. Az elszigetelt országban folyamatosan növelik a modern és a hagyományos gyógyszerek elõállítását, hogy így fékezzék meg a koronavírust. MTI/AP/Csa Szong Ho
Ázsia
Author image

Fazekas Kiara Barbara

Szerkesztő

Mindössze egy hónap telt el azóta, hogy Észak-Korea elismerte, hogy náluk is kitört a koronavírus-járván,, miután több mint két évig állhatatosan tagadta, hogy bármilyen esetet is észlelt volna – most pedig már győzelmet hirdetne. 

Az állami média szerint Észak-Korea elkerülte a tömeges halálozást, amelyre sokan számítottak egy olyan országban, ahol a világ egyik legrosszabb egészségügyi ellátórendszere van, ahol alig vagy egyáltalán nem jutnak oltóanyaghoz, és ahol a kívülállók szerint régóta figyelmen kívül hagyják az emberek szenvedését.

Az állami média azt állítja, hogy a megbetegedések száma folyamatosan csökken, és a 26 milliós népesség mindössze 18 százaléka észlelt valamilyen tünetet, amelyek összefüggésbe hozhatók a koronavírussal – írja a Global News

A dél-koreai kormány, valamint egyes szakértők úgy vélik, hogy Észak-Korea hamarosan kijelentheti, hogy legyőzte a vírust, ami természetesen Kim Dzsong Un vezető erős és okos irányításával függ össze.

Azonban olyan vélemények is vannak, miszerint ezzel még várnak, annak érdekében, hogy továbbra is felügyelhessék a lakosságot, valamint nem tenné ki magát a kormány a megaláztatásnak, ha esetleg ismét emelkedni kezdenének az esetszámok. 

Kívülállók azt gyanítják, hogy Kim a járvány kitörését a belső egység erősítésére használja fel, miután a legtöbb ember más belefáradt a két és fél éve tartó drákói intézkedésekbe, korlátozásokba, amelyek a szakaszék szélére taszították az emberek megélhetését. 

Azt is felmerült, hogy Észak-Korea manipulálja a számokat, annak érdekében, hogy fokozza az éberséget, és fenntartsa a közvélemény érdeklődését. Bármi is legyen a valós helyzet, a külső megfigyelőcsoportok azt mondják, hogy nem észleltek semmilyen katasztrofális jelet Észak-Koreában, valószínűtlen, hogy tömegével haltak volna meg emberek a járvány miatt. 

Emberöléssel kapcsolatos bűnpártolással vádolják a körözött 16 éves nyíregyházi lányt

A fiatalt emberöléssel kapcsolatos bűnpártolással vádolják, mert egy két évvel ezelőtti gyilkosságnál segédkezett a nyomok eltüntetésében.