Nem semmi: értékes kincsekre bukkantak egy építkezésen
A munkások azt tervezték, hogy egymás között elosztják az értékes leleteket, ám a felfedezésnek hamar elterjedt a híre.
Középkori kincshalomra bukkantak egy építkezés munkásai Indiában, akik állítólag egymás között akarták elosztani az értékes leleteket. Ám a felfedezésnek hamar elterjedt a híre, aminek az lett az eredménye, hogy az építési területet ellepték a kincsvadászok. Ez pedig a hatóságok figyelmét is felkeltette, akik elkobozták a kincseket és értesítették a helyi régészeti osztályt.
A beszámoló szerint a kincshalom összesen 49 pénzérméből áll, amelyek a Mogul Birodalom korából származnak. Ez a muszlim állam 1526 és 1857 között állt fenn, határai, fénykorában, a mai Afganisztán északi részétől egészen India déli vidékeiig nyúltak. A birodalmat Bábur alapította, aki anyai ágon Dzsingisz kán, apai ágon pedig Timur Lenk leszármazottja volt – részletezik.
Némelyik érmén perzsa nyelven írt feliratok díszelegnek, amelyek Sáh Dzsahán mogul uralkodóra tesznek utalást. Sáh Dzsahán a Mogul Birodalom ötödik sahja volt, aki 1628 és 1658 között uralkodott. Más pénzeken pedig Mohamed Sáh, a 13. mogul sah neve szerepel, akinek országlása 1719 és 1748 között állt fenn – írta meg a 24.hu a Heritage Daily beszámolója alapján.
A hatóságok elmondása szerint a leleteket egyelőre még nem vizsgálták meg régészek. Ameddig a szakemberek magukhoz nem veszik a tárgyakat, addig a fatehpuri rendőrkapitányságon őrzik azokat – tették hozzá. Korábban egyébként arról is beszámoltunk, hogy rejtélyes kincseket talált egy fémkeresős férfi Németországban.
Ő a fent említett munkásokkal ellentétben nem akarta megtartani azokat, ehelyett értesítette a régészeket a szenzációs felfedezésről. Mint kiderült, a helyszínre érkező kutatók összesen 2940 fémpénzt, valamint több mint 200 ezüstdarabot tártak fel a helyszínen. A tárgyakat egy – ma már törött – kerámia edényben ásta el valaki, Krisztus után 270 környékén.