Már az ENSZ is „nekiesett” Musknak, amiért letiltotta az újságírókat
Sokakban ellenérzéseket váltott ki, hogy Elon Musk több jól ismer lap újságírójának Twitter-fiókját is felfüggesztette.
Az ENSZ tájékoztatása szerint napról napra figyelemmel kísérik a helyzetet, miután Elon Musk többek között a The New York Times, a CNN, vagy épp a Washington Post olyan újságíróinak fiókját is felfüggesztette, akik a cégvezetővel kapcsolatban kutatómunkát végeztek.
Az ENSZ sajtószóvivője, Stéphane Dujarric jelezte, nem nézik jó szemmel Elon Musk döntését, miszerint több újságíró fiókját is felfüggesztette, mert állítólag személyes információkat közöltek róla a közösségi hálózaton.
„Az újságírók hangját nem lehet elhallgattatni egy olyan platformon, amely nyíltan azt állítja magáról, hogy teret enged a szólásszabadságnak”, mondta.
Dujarric szerint Elon Musk döntése veszélyes precedenst teremthet egy olyan időszakban, amikor az újságíróknak egyébként is világszerte küzdeniük kell a cenzúra és a fizikai fenyegetések ellen. A szóvivő hozzátette, hogy aktívan figyelik a platformmal kapcsolatos történéseket, majd megjegyezte azt is, hogy az utóbbi időben a gyűlöletbeszéd és az álhírek terjesztése terén is aggasztó növekedést figyeltek meg.
Musk és a kellemetlen döntések
A Twitter tulajdonosa, Elon Musk nagy port kavart miután több amerikai újságíró fiókját is felfüggesztette. Más független újságírók mellett az érintettek között van Donie O’Sullivan a CNN-től, Ryan Mac a The New York Times-tól, illetve Drew Harwell is a The Washington Post-tól.
Nem sokkal korábban a privát repülőjének útvonaláról beszámoló ElonJet nevű fiókot is felfüggesztette, legújabb lépéseként pedig hasonló sorsra jutott a Twitter riválisának kiáltott Mastodon profilja is.
A lépések sokakban váltottak ki ellenérzéseket és zavarodottságot, ugyanis a Twitter felvásárlása után Musk épp azzal kampányolt, hogy a platform minden korábbinál nagyobb teret enged majd a szólásszabadságnak, miközben jelentősen visszaszorítják majd a hamis profilok és az álhírek számát.