Engedély nélkül távolíthatták el elhunytak csontdarabjait a Pécsi Tudományegyetemen
Az elsőrendű vádlott 2500 forintot fizetett alkalmanként a boncmesternek.
Páli Péter, a Tolna Vármegyei Főügyészség szóvivője az ATV híradójának elmondta, „a boncmester a 2018-as év elejétől a végéig havi rendszerességgel távolított el a jogszabályi előírásoknak nem megfelelően holttestekből – amelyek döntően hamvasztásra vártak – sziklacsontokat.”
Mint az atv.hu beszámolt róla, a beavatkozásokra a Pécsi Tudományegyetem boncermében került sor, azokra pedig a pécsi fül-orr-gége klinika akkori igazgató professzora adott engedélyt, jogtalanul.
A professzor ellen egy másik vádemelés is született
A kioperált csontdarabokat kurzusokon használták fel, ahol az úgynevezett „sziklacsont” fúrását gyakorolhatták a fül-orr-gégész orvosok. A képzésekért alkalmanként 60 ezer forintot kértek.
„Ezt a sziklacsontot csak akkor lehetett volna oktatási célból kioperálni az elhunytból, ha az kórboncnoki vizsgálat keretében történik és előzetesen, még életében hozzájárult volna az elhunyt, vagy utólag a hozzátartozók erre engedélyt adnak” – mondta Meggyes Attila ügyvéd, hozzátéve, hogy minden hasonló, engedély nélküli beavatkozás bűncselekménynek számít.
Az ügyben érintett, ám meg nem nevezett professzor ellen egy másik vádemelés is született, foglalkozás körében elkövetett halált okozó gondatlan veszélyeztetés miatt. Az orvos egy orrpolip műtét során ugyanis olyan hibákat vétett, melynek következtében a 68 éves beteg a beavatkozást követően elhunyt.