Az elsüllyedt luxusjacht: ebben reménykednek a családtagok
Egyvalamibe kapaszkodhatnak a családtagok, hogy túlélőkre bukkanjanak az elsüllyedt hajóban, ugyanakkor szinte nulla a remény arra, hogy bárki is élve kerüljön felszínre.
Legutóbb arról számoltunk be, hogy két újabb holttestet találta a búvárok a Bayesian elsüllyedését követően. A két holttest a hajóban volt, ami bizonyítja azt a teóriát, hogy többen egyszerűen a hajó fogságába estek, mely nagyon rövid időn belül, körülbelül 1 perc alatt süllyedhetett el a viharban.
Nagy lehetett a káosz a hajón, lehetséges, a viharban egyesek nem akartak kimenni a vízre, és inkább a hajótestben maradtak, bízván abban, hogy ott nagyobb esélyük lehet a túlélésre. Ők lehettek azok, akik rossz döntést hoztak vagy szimplán nem volt idejük kimenekülni a gyors süllyedés miatt, mely a hajó utolsó pillanatait rögzítő felvétel részben bizonyíthat, nem messze a kikötőtől.
A haditengerészet légi úton is keresi az áldozatokat, ugyanakkor nagyobb annak a valószínűsége, hogy a holttestek a hajótestben vannak. Ezekben az órákban hallgatják ki a Bayesian kapitányát és a túlélőket, majd rekonstruálják a történteket. Egyelőre nem világos, pontosan mi történt, mert a hajó túl gyorsan süllyedt el.
Sok a kérdőjel
Már több olyan búvár is a helyszínen tartózkodik, akik a Concordia katasztrófájának idején szintén szolgálatot teljesítettek, még 2012-ben. A hajótest alsó részében található kabinok félkutasa a következő lépés, amiben egy 300 méteres mélységig működő eszköz is a csapat segítségére szolgál. Ez a modern eszköz egyhuzamban 6-7 órát képes odalent lenni és kutatni.
A parti őrség eszköze a tengerfenéket is képes megvizsgálni, arról részletes videós és képi anyagokat rögzíteni. Az ANSA azt írja, az elsődleges vizsgálatok szerint a hajó nem kapott léket, szivárgás nem történt, és a főárboc sértetlen, ami meglepő. A milliárdos tulajdonos kabinját már átvizsgálták, de senkit nem találtak ott. Valószínűleg az elhunytak csapdába estek és nem sokkal a süllyedés után megfulladtak.
Szinte nulla a remény arra, hogy bárkit is élve találjanak meg, ugyanakkor a családtagok mindenbe próbálnak kapaszkodni, még a legvalószínűtlenebb forgatókönyvekbe is, például abba, hogy légbuborék keletkezett a hajó belsejében, ami menedékül szolgálhat a rokonok számára. A művelet bonyolult, a rendelkezésre álló rövid idő miatt is, miközben a merülés és a felszínre emelkedés között körülbelül 12 perc telik el, hogy biztosítsák a szükséges dekompressziós időt.
Frissítés: már összesen négy holttest került elő a hajóból szerdán