Elrabolva, megbéklyózva és 12 évesen házasságra kényszerítve
Farah, egy 12 éves keresztény lány elmondta, hogy tavaly nyáron pakisztáni otthonából vitték el, megbéklyózták és arra kényszerítették, hogy térjen át az iszlámra, majd feleségül adták emberrablójához. A becslések szerint évente több száz fiatal keresztény, hindu és szikh nő és gyermek esik az emberrablók áldozatául.
Június 25-én Farah otthonában tartózkodott Faisalabadban, Pakisztán harmadik legnépesebb városában, nagyapjával, három testvérével és két nővérével, mikor kopogást hallottak a bejárati ajtón, nagyapja kinyitotta az ajtót, ezután három férfi berontott, megragadta Farah-t és egy kisteherautóba kényszerítette a kislányt.
Az emberrablók figyelmeztették a családot, ha megpróbálják megmenteni a kislányt, nagyon meg fogják bánni, ennek ellenére Farah apja, Asif rögvest a rendőrségre sietett, sőt, mivel a kislány nagyapja felismerte az egyik elrablót, még a nevét is megadta a rendőrségen, ám a tisztek nem voltak túlzottan segítőkészek.
Asif értetlenül állt a történések előtt, ugyanis a rendőrségen nem vették jegyzőkönyvbe a bűncselekményt, Asif elmondása szerint pedig még verbálisan is megalázták a tisztek, segítséget azonban egyáltalán nem nyújtottak a családnak az elrabolt kislány ügyében.
Ez idő alatt a 12 éves Farah, akit 110 kilométerre hurcoltak el otthonától egy házba, Hafizabad városába, elmondta, hogy elrablói megerőszakolták, megbéklyózták, ezt követően pedig úgy bántak vele mint egy rabszolgával. Farah azt is megosztotta, hogy több alkalommal leláncolták végtagjait, és azt parancsolták neki, hogy takarítsa elrablója otthonát és lássa el a ház körüli állatokat.
Az emberi jogi szervezetek szerint évente 1000 keresztény, hindu és szikh lányt rabolnak el. Közülük sokan kénytelenek áttérni az iszlámra, mert Pakisztánban széles körben úgy gondolják, hogy a 16 évesnél fiatalabb lányokkal kötött elfogadhatók a saría törvények értelmében, ha mindkettő házasságot kötő fél muzulmán. Farah esetében pedig ez történt: megtérésre kényszerítették, majd elrablója feleségül vette.
A Pakisztáni Egyházak Nemzeti Tanácsa (NCCP) szerint az ilyen elrablások száma rohamosan növekszik a régióban, több száz lányt rabolnak el a hatóságok azonban nem tesznek semmit. Farah kétségbeesetten aggódó apja, Asif, segítséget kért helyi egyháztól, amely aztán jogi segítséget szervezett a család számára.
December elején, az elrabló letartóztatásának és Farah szabadon bocsátásának öt hónapos kétségbeesett lobbizása után a rendőrség végül intézkedett: négy rendőr jelent meg az elrabló otthonánál, majd közölték az emberrablókkal, hogy elviszik a kislányt a rendőrségre. December 5-én ügye a Faisalabad körzeti és ülésszakai bíróság elé került, és a bíró a nők és gyermekek menedékházába küldte, miközben további vizsgálatokat végeztek, ám ezzel még nem volt vége a történetnek.
Míg a család a bíróságoktól várta a végső döntést, a rendőrség közölte Farah apjával, hogy felhagynak a nyomozással – mert Farah azt mondta, hogy beleegyezett mind a házasságba, mind a megtérésbe. Farah mindezt január 23-án megismételte a bíróságon, a bíróság tisztviselői azonban arra gyanakodtak, hogy a kislányt kényszeríthették a nyilatkozat megtételére, s mint kiderült, ez valóban így volt.
Farah megosztotta a tisztviselőkkel, hogy elrablója azzal fenyegette a kislányt, hogy egész családját meggyilkolják, s mivel a lány aggódott családjáért, inkább hamisan tanúzott a bíróságon. Három héttel később, február 16-án, majdnem nyolc hónappal azután, hogy elvitték otthonából, a bírák úgy ítélték meg, hogy Farah házasságát nem regisztrálták megfelelően, ezért az érvénytelennek minősül.
Még akkor is, amikor az elrabolt gyermekeket megmentik, megpróbáltatásaik gyakran még korántsem érnek véget, sok esetben ugyanis azzal fenyegetik meg őket, hogy újra elrabolják őket, vagy megölik a családtagjaikat, így a trauma végigkíséri egész életüket.