Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Elon Musk támogatásával „foglalhatja el Brüsszelt” Orbán Viktor

Elon Musk támogatásával „foglalhatja el Brüsszelt” Orbán Viktor

Elon Musk támogatásával „foglalhatja el Brüsszelt” Orbán Viktor
Fotó: MTI/EPA/ANSA/Angelo Carconi

Legalábbis a Bloomberg friss jelentése szerint ez a helyzet.

Mint ismert, Orbán Viktor március 15-ei beszédében az európai parlamenti választások kapcsán közölte:

A cikk a videó után folytatódik

„Brüsszel még nem érti, hogy a magyarokkal nem érdemes ujjat húzni – ezért el kell foglalni Brüsszelt. Ideje, hogy a helytartótanács Brüsszelben is reszketni méltóztasson.”

Ennek kapcsán a Bloomberg friss cikkében azt írja, egy hónappal az európai parlamenti választások előtt a felmérések még nem igazolják vissza az Orbán által vágyott nagy jobboldali fordulatot, ugyanakkor az X tulajdonosától, Elon Musktól váratlan támogatást kaphatnak a jobboldali pártok.

Az atv.hu a Bloomberg jelentése nyomán azt írja, a páneurópai Identitás és Demokrácia szövetség (ID) – melynek tagja a németországi AfD mellett a francia Marine Le Pen és a holland Geert Wilders is – a Europe Elects közvélemény-kutatása szerint a szavazatok 11,2 százalékát is megszerezheti.

Amennyiben ez megvalósul, úgy az euroszkeptikus ID-blokk 84 képviselői helyet szerezne a közgyűlésben. Úgy tudni, hogy a választások után a Fidesz európai parlamenti képviselői is az ID pártcsoporthoz csatlakozhatnak.

A Bloomberg jelentése szerint Elon Musk „nem titkolja, hogy érdeklődik a szélsőjobboldali Alternatíva Németországért párt iránt. Az AfD társelnöke, Alice Weidel meghívta Muskot az irodájába, miután a Tesla társalapítója kritizált egy szélsőséges muszlim csoportot, mely Hamburgban tartott tüntetést.”

Musk a demonstrációra utalva aztán azt írta egy X-en közzétett bejegyzésében, hogy „a németországi kormány megdöntésének követelése bizonyára illegális”, mire válaszul Alice Weidel felhívta Musk figyelmét arra, hogy a hamburgi rendezvény csak egy a nyugtalanító németországi fejlemények közül, melyekről majd személyesen szeretné tájékoztatni őt Berlinben.