Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Elon Musk felvásárolná a Twittert

Kissé meglepő fordulat, miután bevásárolta magát a vállalatba, most azonban azzal érvel, rá van szüksége a platformnak, hogy „kiaknázza a benne rejlő potenciált”.

...svg content...Elon Musk, a Tesla Motors amerikai elektromosjármû-gyártó és a SpaceX amerikai ûrkutatási magánvállalat vezérigazgatója az Axel Springer német médiavállalat díjainak kiosztóján Berlinben 2020. december 1-jén. A világ leggazdagabb embereként ismert Musk, aki 9,2 százalékos részesedést szerzett a Twitter mikroblog szolgáltatásban mégsem lép be a csoport igazgatótanácsába - jelentette be a Twitter vezérigazgatója, Parag Agrawal. MTI/AP/Pool Reuters/Hannibal Hanschke
Smart
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

Elon Musk egy egészen meglepő bejelentéssel borzolja a kedélyeket: ajánlatot tett a Twitter felvásárlására, mondván, ő a tökéletes személy arra, hogy „kiaknázza a benne rejlő potenciált”. Musk kijelentette, részvényenként 54,20 dollárt fizetne a platformért, mely egy közel 40 milliárd dolláros kiadást jelentene számára.

A felvásárlási szándékának bejelentése azt követően érkezett, hogy nemrég kiderült, Musk lett a Twitter legnagyobb részvényese, miután igen komoly részesedést szerzett a vállalatban, egészen pontosan 9 százalékot. Habár már most is a legnagyobb részvényesnek számít, közölte, ha a vállalat nem fogadja el a felvásárlásra vonatkozó ajánlatát, úgy „át kell gondolnom részvényesi pozíciómat is”. Soron kívül Orbán Viktor mélységesen elítéli Magyar Péter szavait

Az amerikai szabályozó hatósághoz nemrég benyújtott beadvány tanúsága szerint Musk több szöveges és hangüzenetet is küldött a Twitter igazgatótanácsának, melyben felvetette, mi lenne ha magánkézbe kerülne a platform. Habár Muskot a részvényvásárlást követően meghívták a Twitter igazgatótanácsába, később bejelentette, nem tervez beülni – írja a BBC.

A rá jellemző cseles megfogalmazással pedig egy burkolt fenyegetést is megfogalmazott: egyik üzenetében ugyanis közölte, ha ilyen magas áron sem hajlandók megfontolni ajánlatát, úgy el kell adnia részvényeit. Hozzátette, ez persze nem minősül fenyegetésnek, de ha nem történnek meg a szerinte szükséges változtatások, úgy „egyszerűen nem lenne jó befektetés”.

Az amerikai szabályozó hatósághoz benyújtott beadványában Musk úgy fogalmazott, azért döntött a befektetés mellett, mert hisz abban a potenciálban, mely a Twitterben rejlik, s mely a szólásszabadság platformjává válhatna, mivel meglátása szerint a szólásszabadság alapvető eleme a demokráciának. Hozzátette, mostanra azonban ráébredt, hogy „a vállalat a jelenlegi formájában nem virágozhat” és nem is szolgálja a fenti célokat, ezért szerinte „magánvállalattá kell alakítani a Twittert”.