Elon Musk egy új koronavírus-nyomkövetési módszert dolgozott ki
Több mint 4 ezer SpaceX-alkalmazott vett részt abban a kutatásban, amelyet Elon Musk a Harvard Egyetemmel és az MIT-vel közösen végzett el.
A dél-afrikai származású amerikai üzletember egy speciális antitest-tesztelési programot indított, amely során egy hónapon keresztül vettek vért a SpaceX-nél dolgozó szakemberektől, majd a mintákat laboratóriumokban vizsgálták ki.
Ezen a héten a kutatócsapat egy szakértői elbíráláson átesett tanulmányt tettek közzé az egyik tudományos folyóiratban, melyben összegezték az ellenőrzések eredményeit.
Rájöttek, hogy azok a személyek, akiknek a véráramában jelentős koncentrációjú antitestek képződtek, sokkal enyhébb tünetekkel vészelték át a koronavírus-fertőzést, illetve esetükben az elhúzódó panaszok sem jelentkeztek.
Dr. Galit Alter, a Ragon Intézet, az MIT és a Harvard rendes tagja, egyben a kutatás társszerzője a The Wall Street Journal lap megkeresésére elmondta, bár az antitestek bizonyos védelmet nyújtanak covid-fertőzés esetén, mindez nem jelenti egyből azt, hogy az érintett személyek immunissá váltak volna a kórokozóval szemben.
A mintavételezések eredményei hozzájárulhatnak ahhoz, hogy az orvosok időben ki tudják szűrni a Covid19 betegségre hajlamosabb embereket, ezáltal előrébb kerülhetnek majd az oltási sorrendben.
A SpaceX minden hónapban teszteli és aktívan ellenőrzi az alkalmazottakat, ezáltal próbálják elejét venni a fertőzési gócpontok kialakulásának. Miközben az Egyesült Államokban beindult az oltási program, az űrkutató vállalat fő célja, hogy megvizsgálja a vakcinák és az antitestek kölcsönhatásait is, így tisztább képet kaphatnak arról, miként befolyásolja az ellenanyagok szintje az oltások hatékonyságát.