Elkészült a világ legnagyobb 3D-nyomtatott épülete Dubajban
Egy robotépítő cég, az Apis Cor megépítette a világ legnagyobb 3D-s nyomtatóval épített épületét, egy kétemeletes irodát Dubaiban.
Az Apis Cor által épített épület 9,5 méter magas, az alapterülete pedig 640 négyzetméteres. A vállalat szerint ez minden idők legnagyobb 3D-s nyomtatóval épített épülete. Az Apis Cor gipszalapú anyagot használt a nyomtatáshoz, amelyet egy helyi termelőtől szereztek be.
A nyomtatásra szabad ég alatt került sor, hogy bizonyítsák, a használt technológia kibírja a kemény környezeti hatásokat is. Az Apis Cor nyomtatóját egy daru mozgatta, hogy az épület különböző részeit meg tudja építeni.
Az épület 3D-nyomtatott részét az oszlopoknál megerősítették betonnal és acéllal a nagyobb biztonság érdekében. A hagyományos ablakokat és a tetőt pedig a nyomtatás elkészülte után adták az épülethez, amikor már a falak is készen voltak.
Az Apis Cor vezérigazgatója és alapítója, Nikita Cheniuntai elégedetten nyilatkozott az épület elkészülését követően:
2020-ra az az Apis Cor terve, hogy a 3D-s nyomtató segítségével költséghatékonyan házakat építsen az Egyesült Államok három államában: Floridában, Louisianában és Kaliforniában.
A vállalat emellett a Földön kívül is szívesen terjeszkedne: ők is jelentkeztek a NASA felhívására, amelyben az élőhely-tervezés a feladat.
A 3D-s nyomtatóval készített épületeket gyorsan meg lehet építeni, és a költségek is meglehetősen alacsonyak. Egy amerikai építész-csoport sarat használt a 3D-s prototípusa elkészítésére, egy olasz 3D-s technológiai fejlesztő, a WASP pedig egy olyan 3D-s nyomtatón dolgozik, amely termőföldből és mezőgazdasági hulladékból építene házakat.
A tervező Yves Behar az első 3D-nyomtatott közösség felépítésén dolgozik: ő Latin-Amerikában építene házakat az alacsony jövedelmű munkásoknak.
Az év korábbi részében a világ leghosszabb 3D-nyomtatott hídját megnyitották a gyalogos számára Shanghaiban, tehát egyre több helyen elérhetőek a 3D-nyomtatott épületek.