Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Életveszélyes driftelésbe kezdett egy 20 éves fiatal Tapolcán – nem lett jó vége

Életveszélyes driftelésbe kezdett egy 20 éves fiatal Tapolcán – nem lett jó vége

Életveszélyes driftelésbe kezdett egy 20 éves fiatal Tapolcán – nem lett jó vége
Shutterstock/Illusztráció

A Veszprémi Járási Ügyészség vádat emelt egy 20 éves férfi ellen, aki a vád szerint idén januárban Tapolcán szándékos drifteléssel okozott közlekedési balesetet, ezzel súlyosan veszélyeztetve mások biztonságát.

A vádirat szerint a sofőr 20 óra 45 perc körül vezette autóját a városban, miközben a jobb első ülésen utast szállított. Egy kereszteződéshez érve balra kanyarodott, majd „túlzott sebességgel szándékosan jobbra kifaroltatta az autót, amely fölött azonban így elvesztette az uralmát.”

A cikk a videó után folytatódik

A jármű keresztbe fordult az úttesten, áttért a szembejövő sávba, ahol előbb egy érkező személyautó elejének, majd egy ház falának csapódott. A vétlen autó sofőrje és utasa nyolc napon belül gyógyuló zúzódásos sérüléseket szenvedtek, ugyanakkor mindkét járműben jelentős anyagi kár keletkezett.

Az ügyészség hangsúlyozta, hogy a fiatal férfi felelőtlen magatartása közvetlen veszélyt jelentett a közlekedés résztvevőire. A közúti veszélyeztetés bűntette miatt benyújtott vádiratában tárgyalás mellőzésével büntetővégzés meghozatalát kezdeményezték. Indítványuk szerint a fiatal férfira pénzbüntetést, valamint járművezetéstől való eltiltást kell kiszabni, amely a Tapolcai Járásbíróság hatáskörébe tartozik.