Egy egész falu megvásárolható egy családi ház áráért Spanyolországban
Korábban láttak már benne fantáziát, így elképzelhető, hogy ismét sikerül megtalálni a megfelelő befektetőt.
Egy északnyugat-spanyolországi falu került tavaly a média reflektorfényébe, ugyanis bárki megvásárolhatta azt 260 000 eurós kikiáltási áron, ami mai árfolyamon számítva körülbelül 100 millió forintot jelent.
A Samora tartományban található Salto de Castro elhagyatott falut végül 300 ezer euróért vásárolta meg Oscar Torres Galiego üzletember, aki a helyi turizmus fejlesztését tervezte. A falu korábbi tulajdonosai, akik a 2000-es évek elején vásárolták meg Salto de Castrót, szintén egy turisztikai központot szerettek volna létrehozni.
Egy évvel az üzlet megkötése után a falut azonban most újra eladásra kínálták, ezúttal már közel kétszeres áron. A jelenlegi tulajdonos végrehajtott néhány fejlesztést, a továbbiakra vonatkozó dokumentumokat pedig benyújtotta a helyi hatóságoknak, ám az üzleti stratégia megváltozása miatt nem tudta befejezni a tervezett építkezést, így most újra adott a lehetőség, hogy valaki a falu tulajdonosává váljon.
44 ház jár a vételár mellé
A szerencsés vevő 580 ezer euróért nemcsak 44 házat, egy bárt, egy szállót, egy uszodát, és egy sportpályát, hanem egy templomot és egy régi laktanyát is kap, ahol egykor a polgárőrség állomásozott. A tervek szerint lesz még egy gyógyszertár és egy rendőrőrs is, vagyis minden, ami egy átlagos spanyol faluban szükséges lehet.
Ha mindez nem lenne elegendő, a faluból lélegzetelállító kilátás nyílik a Duoro folyóra, és átlagosan 135 napot süt a nap évente.
Érdemes lehet az érdeklődőknek gyorsan lépniük, ugyanis az elhagyatott falu iránt állítólag nagyon nagy az érdeklődés, a végső ár pedig könnyedén meghaladhatja a 600 000 eurót is, igaz, azt is hozzá kell tenni, hogy becslések szerint további mintegy 2 millió euróra is szükség lesz a fontosabb felújítási munkák elvégzésére, írja a Forbes.
Sok spanyol faluban egyre súlyosabbá válik az elöregedő népesség problémája, mivel a fiatalok nagy része városokba költözik, azok pedig, akik maradnak, kevesebb gyermeket vállalnak, mint a korábbi generációk.