Népszerű tévhitet cáfoltak az éjszakai telefontöltéssel kapcsolatosan
Vajon tényleg hamarabb tönkremegy az akkumulátor, ha egész éjjel töltőn hagyjuk a telefont?
Sokan tették már fel a kérdést: valóban tönkreteszi az akkumulátort, ha a telefont egész éjszakára töltőn hagyjuk? A többség valószínűleg igennel válaszolna, a nézet ugyanis széles körben elterjedt, és bár régen igaz volt, mára már rengeteget fejlődött a technológia.
Az aggodalom egykoron jogos lehetett, hiszen a túl hosszú töltési idő károsíthatta az akkumulátort, azonban mostanra ez már csak egy elavult tévhit, ugyanis a túltöltéstől már hosszú évek óta nem kell tartanunk.
A mai okostelefonok lítium-ion akkumulátorral működnek, amelyek kifejezetten úgy vannak tervezve, hogy automatikusan leállítsák a töltést, amikor az eszköz eléri a 100%-os szintet, épp ezért akkor sem fog károsodni, ha hosszabb ideig töltőn marad.
A készülékek egy része emellett optimalizált töltési funkcióval is bír, melyek arra hivatottak, hogy az akkumulátort a lehető legkímélőbb töltöttségi szinten tartsák, ami általában 20 és 80 százalék közötti, ezzel pedig minimalizálható a teljesítménycsökkenés – írja a Cybernews.
NE HAGYD KI
A modern készülékek tehát már gondoskodnak a megfelelő védelemről, így nyugodtan alhatunk, miközben a telefonunk is „pihen”. Az aggodalom tehát mostanra teljesen alaptalanná vált, habár a tévhit egy ideig még biztosan tartani fogja magát.