Egyre több fiatal védtelen a súlyos betegségekkel szemben: nem veszik fel az oltást
Nem a koronavírusról van szó, hanem minden másról: meningococcus, diftéria, tetanusz és gyermekbénulás.
Az Egyesült Királyságban megjelent legfrissebb tanulmány riasztó képet fest a brit fiatalok súlyos betegségekkel szembeni védettségéről: a jelentés szerint aggodalomra ad okot, hogy a koronavírus-járvány miatt jelentősen csökkent az olyan súlyos betegségek elleni oltások száma, mint a meningococcus, a diftéria, a tetanusz és a gyermekbénulás.
Az Egyesült Királyság Egészségbiztonsági Ügynöksége (UKHSA) által közzétett friss jelentés szerint egyre több tinédzser van kitéve a ritka, de súlyos betegségek kockázatának, mivel a világjárvány miatt visszaesett az oltások száma.
A Sky News azt írja, a meningococcus, a diftéria, a tetanusz és a gyermekbénulás ellen védő oltások felvétele csökkenésnek indult, amióta az országban elindították a koronavírus elleni oltási kampányt.
A jelentés szerint a 13 és 14 éves gyermekek mindössze 69 százaléka kapta meg MenACWY védőoltást és a Td/IPV emlékeztető oltást 2021-22-ben. Az előző év adataihoz képest ez mintegy 7 százalékos csökkenést jelent.
A MenACWY-oltást általában a 9. vagy 10. évfolyamon ajánlják fel a 13-15 éves gyermekeknek, hogy védelmet élvezzenek az olyan súlyos fertőzésekkel szemben, mint az agyhártyagyulladás és a vérmérgezés, melyek halálos kimenetelűek lehetnek.