Mostanában egyre gyakrabban látni zsinórral a kezükben „pecázó” embereket hidak, kikötők környékén, rozsdás holmikkal megtöltött vödrök mellett. A mágneshorgászatot itthon már több tízezren űzik, és mind többen kapnak hozzá kedvet.
Rengeteg pro érvet lehet felsorolni a hobbi mellett, hiszen a friss levegő és a vízpart kombinációja már eleve kellemesnek hangzik, arról nem is beszélve, hogy a vízbe nem illő fémhulladékok eltávolítása önmagában is hasznos dolog.
A mágnespeca ráadásul még olcsó is, már tizenezer forintból vásárolhatunk egy kezdőszettet, amivel garantált a sikerélmény. Van azonban néhány dolog – aminek érdemes utánanézni, és amiről tapasztalat útján lesz meg a kellő tudásunk.
A jó hír, hogy a sima horgászattal ellentétben a mágnespecázáshoz nem szükséges engedély – magánvizeken és művédelmi területek kivételével. Azt azonban jól meg kell gondolni, mi az, amit elrakhatunk a „zsákmányból”, és mi az, amit le kell adni. Fegyverek, széfek, egyéb – értékesnek tűnő – „kincsek” esetében érdemes a hatóságokhoz fordulni, itt van egy nagyon jó összefoglaló a témáról, peca előtt feltétlenül javaslom az átböngészését!
Egy-egy mágnessel nagyobb súlyú tárgyakat is kiemelhetünk, de megvan annak a veszélye is, hogy hozzátapad valami nagyon súlyoshoz. Itt nem olyan egyszerű a helyzet, mint egy beszakadó horognál, így legyünk nagyon éberek, amikor hasonló történik, ha a mágnes enged, nehogy vízbecsúszás, vagy hanyatt vágódás legyen a végeredmény.
Szintén érdemes megfelelő ruházatot választani, hiszen könnyen vizes, iszapos, saras lehet kezünk-lábunk, ráadásul a rozsdás dolgok miatt egy kesztyűt is célszerű beszerezni – a tetanusz oltás annyira nem kellemes móka (bár legalább 5 évig hatásos). Arra is érdemes figyelni, hogy mindig biztonságos helyen tartsuk a mágnest, elektronikai eszközökre, szívritmus-szabályozóval élőkre veszélyesek lehetnek, kisgyerek közelében véletlenül se hagyjuk, és persze az ujjainkat sem kerüli ki, ha valamihez hozzácsapódik.
Vigyázzunk a szemünkre is, a vizes kötél hajlamos fröcskölni, és természetesen legyünk figyelemmel az élővilágra, horgászokra, a kiszedett hulladékokat pedig lehetőleg vigyük magunkkal, nehogy újra a vízben kössenek ki.
Kellő kiokosodás esetén egy igazán izgalmas és sokoldalú hobbit találhat magának az érdeklődő, amit egyedül és barátokkal is lehet űzni, és garantált, hogy egy-egy jó sztori kikerekedik belőle az idők során!