Egyre csak romlik a hazai menhelyek helyzete
Folyamatosan emelkednek az árak, az emberek pedig egyre kevesebbet adakoznak a hazai menhelyeknek, ez azonban már a telephelyek fennmaradását is veszélyezteti: a menhelyek jelenleg 400 százalékon vannak.
Az InfoRádiónak nyilatkozva Szilágyi Attila Balázs, a Magyar Állatvédők Országos Szervezetének szóvivője riasztó helyzetről számolt be: úgy fogalmazott, jelen pillanatban ugyan nincs arra vonatkozó konkrét információ, hogy bizonyos menhelyeknek be kell zárnia, ám rámutatott, a menhelyek helyzete semmiben sem különbözik egy háztartástól, utalva a rezsiemelésre.
Meglátása szerint emiatt előfordulhat, hogy menhelyek zárnak majd be, ám azt nem tudják, hogy ez hogyan működik, mivel a menhelyen lévő állatokat a civilek gyűjtötték össze. A telephely nem rendelkezik ugyanis akkora befogadóhellyel, ahová akár 30-40-50, netán 200 négylábút is el lehetne helyezni.
A drágulás mindenkit érint, drasztikusan csökken a támogatás mértéke
Azok a menhelyek, melyek kizárólag civil támogatásból tartják fenn magukat, a támogatók fokozottabb hozzájárulására számítanak, mivel a kiadások egyre csak növekednek, ám azt is tudják, hogy ez jelenleg mindenki mást is érint, így anyagi hozzájárulásra kevésbé számítanak.
Szilágyi Attila Balázs úgy véli, állatvédelmi vonalon a legnagyobb a probléma, vagy ahogy ő fogalmazott, „az egyszerű ember az még inkább adni képes”, ám most pont ezeket az embereket érinti leginkább az általános drágulás, így képességeik is csökkentek arra vonatkozóan, hogy adományozhassanak a menhelyeknek.
Az adó 1 százaléka kapcsán elárulta, az ebből származó támogatások mértéke sem konstans, ugyanis ha például megszűnik a támogató munkahelye, úgy ezt a támogatási formát is bukják a menhelyek. Rámutatott továbbá, hogy az átlagos forma, miszerint utalnak 5-10 ezer forintot, az „rendkívüli erővel fog csökkenni.”
A szóvivő kiemelte, nem kíván riogatni, de a helyzet mára valóban katasztrofálissá vált, ez pedig egyik pillanatról a másikra boríthatja a rendszert: