Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Az Egyesült Államok kiemelt figyelmet fordít a lehetséges ransomware támadásokra

Attól tartanak, ha az oroszok azt hiszik is, hogy megfelelően kalibráltak egy rosszindulatú kibertevékenységet valamilyen célra, hibázhatnak, ami az egész világra fenyegetést jelenthet.

...svg content...Fotó: Christopher Wray, az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda, az FBI igazgatója a kongresszus globális kockázatokat értékelõ meghallgatásán az amerikai törvényhozás washingtoni épületében, a Capitoliumban 2021. április 15-én. MTI/EPA/Pool/Tasos Katopodis
Észak-Amerika

Czinder Tímea

Szerkesztő

Paul Nakasone tábornok, a Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) vezetője pénteken úgy fogalmazott a hírszerzési bizottság ülésén, az amerikai kormány kiemelt figyelmet fordít azokra a kiberbűnözőkre, akik ransomware támadásokat hajtanak végre amerikai szervezetek ellen az ukrajnai háború során.

Az FBI igazgatója, Christopher Wray a globális kockázatokat értékelő éves meghallgatásán azt is hozzátette, a tisztviselők az orosz kormány által támogatott, Ukrajnát célzó kiberműveletektől is tartanak, amelyek potenciálisan akadályozhatják az amerikai szervezeteket – számolt be a CNN. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

„Ha az oroszok azt hiszik is, hogy gondosan kalibrálták valamilyen rosszindulatú kibertevékenységet valamelyik kritikus infrastruktúránk ellen, a valóság az, hogy a múltban bebizonyosodott, nem tudják ezeket úgy kezelni, ahogyan szándékoztak – még ha a legjobbat is próbáljuk feltételezni, amit én nem szoktam”

– mondta Wray.

Az FBI igazgatója egy 2017-es NotPetya néven ismert kibertámadásra hivatkozott, ami az ukrán számviteli szoftverek megfertőzésével kezdődött, hamarosan azonban átterjedt a világ nagyvállalataira, és becslések szerint 10 milliárd dolláros kárt okozott. Az igazságügyi minisztérium később az orosz GRU katonai hírszerző ügynökséget tette felelőssé a támadásért.

Az amerikai tisztviselők szerint jelenleg nincs hiteles és konkrét fenyegetés, ami az Egyesült Államok ellen irányulna és az orosz invázióból fakadna, de a nyugati szankciók miatt hónapok óta fennáll a veszélye egy lehetséges megtorló hackertámadásnak a Kreml részéről.

Szijjártó Péter is nagyon aggódik: azonnal békét kell kötni

Szijjártó Péter magyar külügyminiszter szerint annyira súlyos már a helyzet Ukrajnában, hogy azonnal békét kell kötni.