Egy újabb érdekes tény azokról, akik a vírus miatt egyszer már kórházba kerültek
Egy friss tanulmány arra mutatott rá, hogy azok a koronavírus-betegek, akiket kórházban ápoltak, közülük többen is visszatérnek az egészségügyi intézménybe.
Egy friss tanulmány arra mutatott rá, hogy azok a koronavírus-betegek, akiket kórházban ápoltak, közülük többen is visszatérnek az egészségügyi intézményekbe.
A CNN is beszámolt a brit kutatók által közzétett tanulmányról, mely szerint azon koronavírus fertőzésen átesett betegek, akik kórházi ellátásban részesültek, a kezelt betegek harmada visszatér.
Ez azt jelenti, hogy sokan közülük visszaterülnek a kórházba, valamint különféle egészségügyi problémákkal küszködnek, amik a szív, a vese, a máj és más szervek hosszú távú károsodására utalnak – számoltak be a részletekről a kutatók.
A kutatókból álló csoport augusztusig közel 48 000 kórházban kezelt adatait tanulmányozta. Átlagosan 140 napig, vagyis alig öt hónapig követték az állapotukat. Ezek után derült ki, hogy ezen betegek harmada visszatért a kórházakba.
Szintén a statisztika része, hogy az újból kialakult betegségben szenvedők közül tízből több mint egy ember nem élte túl a járványt. Ezek azok az emberek, akiknek csaknem harmada ismét kénytelen volt kórházi kezelést kapni.
A minták szerint a tüdejükön túl is károsodtak a szervek, és különösen gyakoriak voltak a cukorbetegek, valamint a súlyos szívinfarktust elszenvedők. A kutatók azt mondják, hogy a hetven éves és annál idősebb emberek, valamint az etnikai kisebbségek különösen ki vannak téve ennek a hosszú távú károsodásnak.
Norvégia reagált a Pfizer oltásának beadását követő harminchárom halálesetre
A kapott eredmények megfelelnek az egyéb más tanulmányoknak is a témában, melyek azt mutatják, hogy sok ember, aki egy súlyos lefolyású koronavírust élt túl, hosszabb távú egészségügyi gondokkal néz szembe, amik halált is okozhatnak.