Egy tajvani tanár zseniális krétarajzokkal oktatja az anatómiát
A legtöbb tanár számára a tankönyvek és az online források azok, amikből merítenek az órákra, de nem az a tajvani tanár, aki szerint a legjobb módja annak, hogy a gyerekek elsajátítsák a tananyagot az a rajzok használata.
Ismerd meg a szupertehetséges művészlelket, Chuan-Bin Chungot, aki első ránézésre egy hétköznapi tanárnak tűnik Tajvanból, de nagy hírnevet szerzett magának a tanulói között azzal, hogy elképesztő anatómiai rajzokat készített a tanterem tábláira, kréta használatával. Miután az erről készült képek elterjedtek az interneten, Chung gyorsan sztárrá vált, akit a tanulói csak úgy neveznek, hogy az „élő tankönyv”.
Chuan-Bin Chung a Shu-Te egyetem vizuális kommunikációs dizájn tanszékének tanára, és meggyőződése szerint a legjobb módja a tanulásnak nem az, hogy elolvastatnak a diákokkal egy halom tankönyvet, hanem rajzzal segíteni a tanulási folyamatot, vizuális tanulást elősegítve ezzel.
„Igen, van tankönyvünk, de nem elolvassuk, hanem lerajzoljuk azt”, mondta Chung egy interjúban a BoredPandának. „Azok a tanulók, akik ezen a területen végzik a mesterszakot, nem tudják kellően elsajátítani az anyagokat azzal, hogy megnézik a képeket a tankönyvben, rajzolás közben viszont sokkal hatékonyabban lehet tanulni. Az én óráimon a hallgatóknak le kell rajzolniuk, amit éppen bemutatok a táblán.”
Chung állítása szerint nem veleszületett adottság ez a rajztudása, hanem hosszú órák gyakorlásának köszönhető a szabadidejében, még akkor is a rajztudását fejlesztette, amikor a vonaton ült. A városban már egy jó ideje beszélnek Chung rajztudásáról, még a kínai Xiamen Orvosi Egyetem is meghívta, hogy oktasson az egyetemükön.
Miközben a táblarajzinak nincs párja, Chung egyfajta celebbé vált a tanulói között a jó kiállása miatt is. A tanár emellett a 2017-es Red Dot Design-díj győztese is, amikor is a „Best Of The Best” kategóriában kapta meg az elismerést, a „Médiaerőszak” nevű háromrészes poszter-sorozatáért. Ilyen rajztudás és modellekre emlékeztető kinézet mellett nem csoda, hogy népszerű lett az osztályteremben és azon kívül is.