Egy fotós remekül megmutatta a koronavírus másik oldalát
A koronavírust mostanra már mindenki a betegség, és akár a halálos járvány szinonimájaként emlegeti, Arina Voronova fényképész azonban igyekezett megmutatni egy teljesen más olvasatot erről a katasztrofális helyzetről.
Az amerikai fényképész „The Act of Love” sorozatának darabjai egy építkezés helyszínén jelentek meg először, amiben azt mutatja meg mindenki számára, hogy emberek a rajtuk lévő egészségügyi maszk ellenére is képesek csókolózni, kimutatva ezzel egymás iránti szeretetüket.
Ebben a kritikus időszakban a fényképek célja, hogy az embereket egyesítse, hogy együtt dolgozzanak a prevenció érdekében, továbbá azt hirdeti, hogy törődjünk magunkkal és egymással, illetve ne adjuk fel a reményt sohasem. A fényképész szerint a sorozat célja az volt, hogy: „Amíg a tudósok a gyógymódon dolgoznak, addig mi emberek a szeretetet és a támogatást próbáljuk terjeszteni”.
A kampány részeként több mint 1000 plakátot készülnek kirakni egész New York-szerte, hogy az embereket gondolkodásra sarkallják, plusz a művész hozzátette, fel akarja hívni a figyelmet az igazságtalan diszkriminációra, amivel az ázsiai amerikaiak néznek szembe napjainkban a COVID-19 miatt.
A The Guardian jelentései szerint rengeteg kínai étterem Queens-ben a forgalmának több mint 50%-át elvesztette a COVID-19 hírek hatására. Az All City Canvas publicistája egy rövid történetet is megosztott, miszerint amikor bement egy ázsiai kávézóba, a hely teljesen üres volt, amire az egyik ott dolgozó csak annyit mondott: „Ez van, nem tudunk vele mit kezdeni”.
Végül, de nem utolsósorban, Voronova munkássága azt az üzenetet kívánja átadni az emberek számára, hogy a vírus nemtől, rassztól és nemzetiségtől függetlenül bárkit megtámadhat: „muszáj emlékeztetni mindenkit, hogy emberi lények vagyunk”, tette hozzá a fotós. Támogatás, szeretet, kedvesség és tolerancia – ez az a 4 pillér, amin a „The Act Of Love” sorozat alapszik.
Eközben egyre többen fordulnak a vallás felé is: