A coloradói UCHealth kórház szakápolója, Hannah Paik bármelyik vírustagadót és kételkedőt szívesen körbevezeti a klinika osztályain annak érdekében, hogy lássák a valóságot, amellyel nap mint nap szembe kell nézniük az ott dolgozó orvosoknak és nővéreknek.
A coloradói UCHealth kórház szakápolója, Hannah Paik bármelyik vírustagadót és kételkedőt szívesen körbevezeti a klinika osztályain annak érdekében, hogy lássák a valóságot, amellyel nap mint nap szembe kell nézniük az ott dolgozó orvosoknak és nővéreknek.
A KKTV riportjából kiderült, hogy a Colorado Springsben található kórházban mindössze 14 szabad intenzív betegágy maradt, és már arra készülnek, hogyan oldják meg azt a helyzetet, amikor már elfogyna a kapacitásuk.
Paik elmondta, az egyre nagyobb terheltség napok óta érzékelhető, nemrég az orvosi pihenőből szállítottak egy ágyat az egyik beérkező koronavírus-páciens számára. A nővér 12-13 órás műszakokban dolgozik, és az összeomlás szélére került mentálisan, valamint fizikálisan is a kollégáival együtt, mivel nem bírják elviselni a rájuk nehezedő óriási nyomást.
A nővér hozzátette, a tavaszi hullám során tapasztalt együttérzésért és az egészségügyi dolgozók megtapsolásáért rendkívül hálás, jelenleg azonban úgy gondolja, az embereknek úgy kellene megköszönniük a munkájukat, hogy betartják a járványügyi szabályokat.
NE HAGYD KI
„Azt akarjuk és azt követeljük, hogy az emberek hordják a maszkokat, viselkedjenek felelősségteljesen, tartsák be a védőtávolságot, mert mi ezt már nem bírjuk sokáig csinálni!”
A munkában eltöltött hosszú órákon kívül főleg a lelki megterhelés jelenti a legnagyobb gondot az ápolóknak, Paik például gyakran képtelen álomra hajtani a fejét annak ellenére, hogy mérhetetlenül fáradt.
„Belefáradtunk abba, hogy megtelnek a betegágyak, és emberek a saját szemeink láttára sorra halnak meg. Mindig ugyanazokat a kérdéseket kapjuk a családtagoktól: ‘nincs még valami, amit tehetnének?’ A válaszunk mindig az, hogy nincs.”
Paik elmagyarázta, hogy jelenleg semmilyen módszer vagy orvosi útmutató nincs arra, hogyan lehetne kezelni a koronavírus-fertőzést, ezért kellene jobban odafigyelnünk egymásra, máskülönben a járványnak sosem lesz vége.
„Amit mi kezelés céljából elvégzünk, az csupán a fertőzött, súlyos tüneteket mutató személyek immunrendszerének megerősítése. Sajnos nincs egyetlen csodaszer sem, aminek beadásával kiirthatnánk a koronavírust a szervezetből.”
Miközben fogynak el a betegágyak, a halálukra váró, intenzív osztályon fekvő páciensek gyakran nem személyesen, hanem táblagépeken búcsúznak el szeretteiktől – a szívfacsaró pillanatok az egészségügyi dolgozók lelkét is megtörték.