Közel 94 ezer egészségügyi dolgozó részesül átlagosan 20 százalékos béremelésben
Számos szakemberre vonatkozik a szakdolgozói béremelés.
Az MTI közlése szerint Takács Péter, a Belügyminisztérium egészségügyért felelős államtitkára jelentette ki az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában, hogy mintegy 94 ezer egészségügyi dolgozót érint az átlagosan húszszázalékos egészségügyi szakdolgozói béremelés.
Ezt részletezve megosztotta, a béremelés vonatkozik arra a mintegy 84 ezer egészségügyi szakdolgozóra, aki a szakrendelőkben, kórházakban dolgozik, valamint arra a mintegy tízezer emberre, aki a háziorvosi, a házi gyermekorvosi és a fogorvosi alapellátásban dolgozik.
Elmondása szerint a bérrendszer átalakításával a dolgozók „duplán jól járnak”, mert a megemelt alapfizetés alapján számítják ki az úgynevezett mozgóbért, tehát az ügyeleti díjak, a műszakpótlékok is arányosan emelkednek, megjegyezve, hogy egyszerűsödött a bértábla is: összesen 5 fizetési fokozatot vezettek be, amelyen belül létrehoztak alap és kiemelt kategóriát.
Kifejtette, ezeket a szakdolgozói kamarával és a szakszervezetekkel közösen úgy határozták meg, hogy az extrém terhelést jelentő ápolási szakmák kerüljenek a kiemelt kategóriába. Példaként említve rámutatott, hogy az egyik legmegterhelőbb terület a krónikus belgyógyászat.