A Dűne férgeire emlékeztető állat maradványaira bukkantak Angliában
Az állat egy tengeri ragadozó lehetett, amely feltehetőleg nem volt túl válogatós az étellel kapcsolatban.
Ősi féreg megkövesedett maradványaira bukkantak tudósok Angliában. Úgy tudni, hogy a fosszília egy Radnorscolex latus nevű fajhoz tartozik, amely mintegy 425 millió évvel ezelőtt élt, s úgy ki tudta tolni torkát, hogy azzal elkaphatta tengerfenékbe ásva rejtőzködő zsákmányát. Dr. Richie Howard, a londoni Természettudományi Múzeum kurátora szerint a kihalt lény a Dűne című filmben szereplő óriási férgekre hasonlít:
Mint mondta, a homokférgekhez hasonlóan minden bizonnyal a Radnorscolex latus sem volt túl válogatós az étellel kapcsolatban. „Valószínűleg egyszerűen csak belenyomta torkát az iszapba és megragadott bármit, amit csak tudott” – fogalmazott a szakember. A 24.hu a The Guardianre hivatkozva megjegyzi, ezt a féregfajt körülbelül 100 éve fedezték fel, ám akkor még a technológia nem tette lehetővé részletes elemzését.
A modern vizsgálatoknak köszönhetően azonban arra jutottak, hogy a Radnorscolex latus példányainak több sornyi éles foga lehetett, fejükön pedig kampószerű kinövések alakultak ki, amelyeket a talajba akasztva előre tudta húzni testét. Annak ellenére, hogy ragadozó volt, ezek az állatok csupán 8 centiméter hosszúra nőttek, kihalásukat pedig a hirtelen érkező klímaváltozás okozta, amely a tengerek gyors felmelegedésével járt – derül ki a cikkből.
Korábban egyébként arról is beszámoltunk, hogy vérfagyasztó videó készült a legritkábban mutatkozó mélytengeri ördöghalról: 600 méter mélyen fedezték fel egy kutatórobottal, videót is készítettek a különös lényről.
Míg ebben a cikkben arra tértünk ki, hogy talán mégsem volt olyan okos a T. rex, ugyanis egy brazil tudósokból álló csoport szerint a félelmetes ragadozó a majmokhoz hasonló intelligenciával bírt.