467,74 Ft
58,143 $

Drámai végjáték és ötméteresek után jutott elődöntőbe a magyar férfi vízilabda-válogatott

Egy utolsó pillanatban kihagyott ziccer izgalmassá tette az olaszok elleni találkozó végét.

...svg content...Fotó: Vogel Soma a 2024-es párizsi nyári olimpia férfi vízilabdatornájának negyeddöntőjében játszott Olaszország - Magyarország mérkőzésen a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. augusztus 7-én. MTI/Kovács Tamás

Kiss László

A párizsi olimpia vízilabda tornájának negyeddöntőjében a magyar férfi vízilabda-válogatott izgalmas mérkőzésen diadalmaskodott az olasz csapat felett. A találkozó végeredménye 12-10 lett a magyarok javára, ám ez az eredmény csak büntetőpárbaj után alakult ki.

A mérkőzés kiemelkedő teljesítményt nyújtó játékosai között volt Vogel Soma kapus, aki két ötméterest védett a rendes játékidőben, majd további hármat a büntetőpárbaj során. A csapat másik kulcsembere Manhercz Krisztián volt, aki öt góllal járult hozzá a győzelemhez, beleértve a mérkőzést lezáró utolsó sikeres büntetőt is. Soron kívül Lassan, de biztosan naposra fordul a borongós időjárás kedden, csak elszórtan lehetnek záporok

A magyar csapatnak már a rendes játékidőben is megvolt az esélye arra, hogy lezárja a mérkőzést, amikor egy eredménytelen olasz támadás után Varga Jansik teljesen egyedül vihette kapura a labdát, ám túl közel ment a kapushoz és túl sokáig is várt a lövéssel, így De Lungo egy bravúrral védeni tudott.

Az ötméteresekkel kiharcolt győzelem biztosította a magyar válogatott helyét a pénteki elődöntőben, ahol a világbajnoki címvédő horvát csapattal mérkőznek meg.