Drágulás és szerződésbontás fenyegeti a családi házakat
A társasházi lakások és a családi házak építkezéseit is egyre jelentősebb drágulás, de akár szerződésbontás is fenyegetheti.
Az elmúlt években bekövetkezett lakásépítési fellendülés sokakat segített hozzá egy saját otthonhoz, azonban egyre többen számolnak be arról, hogy társasházi lakások és családi házak építkezésein a fejlesztő hirtelen szerződést akar bontani vagy árat emelni.
A jelenség mögött az építőanyagok és a munkaerő drágulása is állhat, amelyet minden esetben máshogy kezel az adott kivitelező, legtöbb esetben pedig elég rosszul. Ezt bizonyítja a Portfolio-hoz beérkezett legújabb olvasói levél, melyből kiderül, hogyan érintette az olvasót és párját a mostani tendencia.
Az érintettek egy évvel ezelőtt vásároltak egy építés alatt álló családi házat Debrecenben, amire a kivitelezővel fix áras szerződést kötöttek, és rákerültek a tulajdoni lapra. Majd fél évvel ezelőtt véget ért a zavartalan építkezés, mivel a kivitelező emelni akart az épület vételárán, valamint adásvételi szerződést is akart módosítani a teljesítési határidő meghosszabbítása miatt.
Két év után ismét újszülöttet találtak Miskolcon egy babamentő inkubátorban
A vállalkozó több mint 10 millió forint feletti áremelést akart elérni, ami nem volt nekik megfelelő, így a kivitelező azt javasolta, hogy a vételárat részletekben fizessék ki, mindig az adott munkaszakasz befejezte után, számla ellenében – írta a Portfolio.
A kivitelező azonban késett az építési munkákkal, a számlát sem küldte el, majd hirtelen elállt a szerződéstől, arra hivatkozva, hogy a leendő tulajdonosok nem fizették ki a vételárrészt, továbbá töröltette is őket a tulajdoni lapról. Így a pár ügyvédhez fordult, majd bejelentették, hogy nem fogadják el az elállást, mivel szeretnék kifizetni a részleteket, bár számlát azóta sem kaptak.
Hosszas eljárás után sikerült elérniük, hogy visszakerüljenek a tulajdoni lapra, mert kiderült, hogy a kivitelező ügyintézője jogszerűtlenül járt el, amikor a vállalkozó elállási nyilatkozatát fizetési felszólításnak vette, azonban az ügynek továbbra sincs vége, mivel még nem született meg a hivatalos egyezség, emellett a vételár egy része még mindig a vállalkozónál van, az építkezés pedig szünetel.