DNS-mintákat vesznek a rokonoktól az indonéz repülőgép katasztrófa áldozatai azonosítása érdekében
Arra kérik a közeli rokonságot, hogy az azonosítás miatt segítsék a kutatók munkáját egy DNS-mintával, amit elemzésre küldenek a laborokba.
Arra kérik a közeli rokonságot, hogy az azonosítás miatt segítsék a kutatók munkáját egy DNS-mintával, amit elemzésre küldenek a laborokba.
Mint arról korábban beszámoltunk, szombat délután egy indonéz gép eltűnt a tenger felett, nem sokkal azután, hogy felszállt Jakartából. Alig pár perce volt a levegőben, amikor hirtelen a tengerbe csapódhatott.
A körülmények nem tisztázottak, de azt már tudni, hogy a Boeing típusú repülő, mely több mint huszonöt éves volt, jó műszaki állapottal rendelkezett. A 73-es a világ legtöbbet eladott repülőgépe, mely az 1968-as forgalomba állítása óta számos átalakításon esett át.
Az indonéz tisztviselők azt mondják, keményen dolgoztak azért, hogy minden biztonsági előírásnak megfeleljenek a gépeik kapcsán. 2007 és 2016 között az Egyesült Államok Szövetségi Légiközlekedési Hatósága az Indonéziában elvégzett biztonsági értékelés végén a második kategóriába minősítette vissza az indonéz gépeket, vagyis a szabályozási rendszerük nem volt megfelelő.
A CNA rendőrségi információi szerint vasárnap két táskát is találtak, amik valószínűleg az áldozatoké. Az egyik táskában egy olyan tárgyat találtak, melyről azt gyanítják, hogy az egyik utashoz köthető. Emellett testrészeket is emeltek ki a vízből, melyeket DNS-minta alapján fognak azonosítani.
Rémisztő videón, ahogy a Trump-hívők jóformán agyonnyomnak egy rendőrt
A rendőrség emiatt arra sürgeti a közeli rokonságot, hogy menjenek el és adjanak mintát, amit később a laborokban fognak összevetni a testrészekből származó mintákkal, hogy el tudják végezni az azonosítást.
Yaman Zai is csak a csodában bízhat, akinek a felesége és a három gyermeke szintén a gépen volt. Amikor megkapta a hírt, a másik repülőtéren várakozott, ahol a gépnek landolnia kellett volna.