A szakértő szerint leértékelheti a diplomát, ha nyelvvizsga nélkül szerezték meg
A nyelviskolák szervezetének vezetője úgy látja, a nyelvtudás nem lett kevésbé fontos, csak a nyelvvizsga.
Légrádi Tamás, a Nyelviskolák Szakmai Egyesületének elnöke az InfoRádióban úgy fogalmazott, „leértékelheti a diplomát, ha nyelvvizsga nélkül szerezték meg”. Míg a nyelvtanulásra használt applikációkról azt mondta, azok között vannak jók és rosszak, „de a jók is csak kiegészíthetik és nem helyettesíthetik a klasszikus nyelvtanulást”.
Légrádi Tamás úgy véli, az a legnagyobb nehézség a számítógépes program használatában, hogy nem minden esetben tudja annyira motiválni a nyelvtanulókat, mint egy nyelvtanár, így elmaradhat a napi szintű gyakorlás. Egyúttal kiemelte: a nyelvvizsgák száma csökkent, amióta az egyetemek dönthetik el, hogy kérnek-e nyelvvizsgát a hallgatóiktól.
„Az lesz a kérdés, hogy a nyelvtudás nélkül megszerezhető diplomák értékét hogy fogja beárazni a piac” − mondta a nyelviskolák szervezetének vezetője. Ezt követően arra utalt, aggodalommal figyeli, hogy pár év múlva az így megszerzett diplomák értéke hogyan fog alakulni – írta meg az Infostart.
Ennek oka, hogy szerinte nehezen képzelhető el olyan felsőfokú képesítés, amelyben nincs szükség arra, hogy legalább egy idegen nyelvet használjon az ember. „A nyelvtudás ugyanis nem lett kevésbé fontos, csak a nyelvvizsga” − magyarázta Légrádi Tamás, a Nyelviskolák Szakmai Egyesületének elnöke.
Korábban azt is megírtuk, hogy sokan választják, de nem könnyű bekerülni a Corvinusra, ugyanakkor tény, hogy később még sokat érhet az ott szerzett diploma. Emellett arról is beszámoltunk, hogy Hornung Ágnes, a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára január elején azt közölte, ezentúl magasabb összegben igényelhető vissza az első sikeres nyelvvizsga díja.