Demokráciát védő szankciókkal készül az Egyesült Államok
A korrupcióban részt vevő, az emberi jogokat és a demokráciát aláásó személyeket akarják megcélozni velük.
A pénzügyminisztérium egy sor szankciót fog bevezetni jövő héten az amerikai demokrácia-csúcstalálkozó alkalmából, amelyek többek között a korrupcióban részt vevő, az emberi jogokkal súlyosan visszaélő és a demokráciát aláásó személyeket célozzák – jelentette be a pénzügyminisztérium szóvivője, de konkrétumokat nem kívánt közölni.
A szóvivő szerint a pénzügyminisztérium olyan javaslatokat is be fog jelenteni, amelyek célja az ingatlanpiacot kihasználó korrupt tisztviselők számára lehetővé tevő kiskapuk bezárása, valamint a vállalati átláthatósági hálózat hiányosságainak megszüntetése, amelyek lehetővé teszik a korrupció virágzását és a tiltott bevételek beáramlását az Egyesült Államokba – írja a Reuters.
Ez az első ilyen intézkedés, pedig Biden elnök már a beiktatási beszédében bejelentette, hogy tenni kívánnak a korrupció ellen.
A jövő heti, első ilyen jellegű összejövetel Joe Biden elnök februárban, hivatalba lépésének első külpolitikai beszédében bejelentett állításának próbája, miszerint az Egyesült Államokat visszahelyezi a globális vezető szerepbe a Kína és Oroszország által vezetett tekintélyelvű erőkkel szembeni fellépés érdekében.
Jogvédő csoportok megkérdőjelezik, hogy Biden konferenciája képes lesz-e érdemi cselekvésre késztetni a meghívott világ vezetőit, akik közül néhányat tekintélyelvű tendenciákkal vádolnak.
A külügyminisztérium meghívottak listáján 110 résztvevő szerepel a december 9-én és 10-én tartandó virtuális eseményre, amelynek célja, hogy segítsen megállítani a demokratikus visszalépést, valamint a jogok és szabadságjogok erózióját világszerte. A listán nem szerepel Kína és Oroszország.