Dél-Korea, az Egyesült Államok és Japán közös hadgyakorlatokat tart
A közös hadgyakorlatot már régóta tervezték, az újabb észak-koreai fenyegetések miatt pedig indokolt is.
A szöuli haditengerészet pénteken számolt be arról, hogy Dél-Korea, Japán és az Egyesült Államok régóta tervezett közös haditengerészeti gyakorlatot tartott egy amerikai repülőgép-hordozó bevonásával. A közös gyakorlat célja az volt, hogy biztosítsák felkészültségüket az Észak-Korea részéről érkező nukleáris és rakétafenyegetésekkel szemben.
Mint ismert, Észak-Korea felgyorsította a fegyverfejlesztést, a múlt héten pedig szilárd hajtóanyagú hiperszonikus rakétákat tesztelt, melyek kapcsán Kim Dzsongun szerdán közölte, „most minden eddiginél jobban fel kell készülni a háborúra”, hivatkozva az instabil geopolitikai helyzetre.
A dél-koreai haditengerészet közleményében megosztotta, a hadgyakorlaton részt vevő erők tengeralattjáró elleni hadgyakorlatokat hajtottak végre, hogy javítsák az észak-koreai víz alatti fenyegetésekre, köztük a tengeralattjárókról és a tengeralattjáróról indított ballisztikus rakétákról érkező fenyegetésekre adott válaszlépéseiket.
A Reuters jelentése szerint a csütörtökön kezdődött, Dél-Korea és Japán közötti nemzetközi vizeken végrehajtott kétnapos gyakorlaton a Theodore Roosevelt repülőgép-hordozó, valamint a Howard, a Russell és a Daniel Inouye rombolók vettek részt az ázsiai szomszédok hadihajóival.
A közlemény szerint a három ország erői tengeri elfogási gyakorlatokat is végrehajtottak, melyek célja az volt, hogy megakadályozzák, hogy Észak-Korea esetlegesen tömegpusztító fegyvereket szállítson illegális módon, de különböző keresési és mentési gyakorlatokat is gyakoroltak a bajba jutott hajók megsegítésére.