Az ismert politikai szakértő elsőként véleményezte Magyar Péter szombati beszédét a Tisza Párt kongresszusáról.
Mint ismeretes, Magyar Péter évértékelő beszédet tartott szombat délután, aminek végén azt ígérte, hatalmas, soha nem látott politikai akcióra készül a Tisza Párt. Részletek ugyan nem árult el, ez minden bizonnyal március közepére datálódik, a nemzeti ünnepünk idejére, így lehetséges, hogy Magyar tömegeket akar kivinni az utcára a következő nagyobb rendezvényének ideje alatt.
Deák Dániel készített egy gyors elemzést Magyar Péter teljesítményéről, ami továbbra sem győzte meg. Szerinte ismét leszerepelt a Tisza Párt vezetője, aki azonban biztos a Fidesz legyőzésében, míg Deák nem kételkedik a kormánypárt sikerében. ”Reggel óta egy teremben ülnek a tiszás aktivisták, egy rendkívül vontatott és unalmas rendezvényen vannak túl. Arra vártak, hogy a végén majd Magyar Péter egy izgalmas és pezsdítő beszédet tart majd, ugyanakkor ez elmaradt. Egy olyan beszédet tartott, mintha a mesterséges intelligenciának kiadták volna parancsba, hogy a korábbi Orbán-beszédekből ollózzon össze egy szöveget úgy, hogy az a globalista, illetve a már jól ismert ellenzéki üzeneteket tartalmazza és jóval gagyibb legyen.” – fogalmazott a Facebook oldalán Deák.
Szerinte Magyar még felolvasni sem tudott rendesen, percenként hibázott vagy bakizott. Külön kiemelte Nagy Ervint és Radnai Márkot, akiken azt látta, hogy ők sem voltak feldobva hallottak miatt. „Ugyanakkor még ezt sem tudta rendesen felolvasni, szinte percenként hibázott vagy bakizott a szöveg olvasása közben. A közvetítés során sokszor mutatták Nagy Ervin és Radnai Márk arcát, ők sem voltak feldobva a bakiparádé hallatán.”
Deák hiányolt pár dolgot
Deák számára az is feltűnő volt, hogy Magyar beszédében még csak meg sem lett említve az előrehozott választás, ami nemrég még a fő követelése volt. Szerinte ennek oka az, hogy a Fidesz még mindig erős, egységes, és ha most tartanának választásokat, azt a kormánypárt húzná be.
NE HAGYD KI
„Feltűnő volt, hogy a mostani beszédében Magyar Péter már nem is említette az előrehozott választásokat, míg szilveszterkor még ez volt a fő követelése. Ennek oka – amivel kapcsolatban a napokban Hadházy Ákos is elszólta magát –, hogy a saját, belső közvélemény-kutatásaik szerint a Fidesz szavazótábora továbbra is egységes, az ellenzék számára pedig rendkívül borús a kép. Tudja, ha most lenne egy választás, akkor azon a Fidesz nyerne magabiztosan, így inkább feladta az előrehozott választás követelését.”
Az elemző a nagy bejelentéseket is hiányolta a pártépítés terén, de nem hangzottak el nevek, hogy kik lesznek az egyéni jelöltek. Ez csak azt erősíti meg Deák számára, hogy szerény képességű emberek jelentkeztek, akik alkalmatlanok arra, hogy parlamenti képviselők legyenek.
„Elmaradtak a nagy bejelentések a pártépítésével kapcsolatosan: korábban az volt a várakozás és maga Magyar Péter is arról beszélt, hogy február közepére bejelenti, kik lesznek az egyéni jelöltjei, kikkel fut neki egy áprilisi előrehozott választásnak. Ez azonban teljesen elmaradt, egyetlen egy jelölt nevét sem jelentette be, ami megerősíti az informátorom korábbi állítását: szerény képességű emberek jelentkeztek jelölteknek, akik alkalmatlanok arra, hogy parlamenti képviselőjelöltek legyenek.”