394,13 Ft
468,80 Ft
63,244 $

Csipes Tamara nagyon nem örült az új rajtnak, de megint klasszis volt

Csipes Tamara ismét bizonyította, hogy fejben is előrébb jár, még a hozzá hasonló tapasztalt érmesekhez képest is.

...svg content...Fotó: Csipes Tamara a női kajak egyesek 500 méteres versenyének előfutamában a 2024-es párizsi nyári olimpián a vaires-sur-marne-i evezős és kajak-kenu pályán 2024. augusztus 7-én. MTI/Kovács Tamás

Csipes Tamara fejben is rettentően erős, okos versenyző, így érthető, hogy frusztrálja, amikor egyes riválisok érthetetlenül megindulnak egy előfutamon, mintha nem lenne holnap. Most is valami hasonló történt, aminek a végén Tamara lett a győztes, de volt már ennél boldogabb is.

A kétszeres olimpiai bajnok Tamara az M4 Sportnak adott interjújában azt mondta, eredetileg az volt a terve, hogy végig vezeti a versenyt, de a rossz rajt kizökkentette. A dán versenyző miatt volt szükség újabb rajtra, ami elmondása szerint nem kis mértékben zökkentette ki. Megjegyezte, Tokióban, a döntőben volt egy hasonló eset, amiből jól jött ki, de ennek most nem tudott örülni. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

Kiemelte, hullámos a víz, így hiába kapnak hátszelet, folyamatosan kapirgálniuk kell oldalra. „Ilyen körülmények között senki sem szeretne még egy rajtot.” Emiatt inkább biztonságira ment, és úgy volt vele, teljesen mindegy, hogy az első vagy a második helyen ér célba, már csak amiatt is, mert tegnap nagyon elfáradt a sok evezéstől.

Jólesőre akarta venni a versenyt, viszont a dán nem hagyta ezt, akit követnie kellett, és miután a táv közepénél látta, a riválisa fárad, úgy volt vele, akkor legyen, meghúzza és megnyeri a futamot. „De nem esett jól.”