394,13 Ft
468,11 Ft
61,604 $

Csipes Tamara olimpiai ezüstérmes egyéniben, Carrington legyőzhetetlen volt

Csipes Tamara és Gazsó Alida Dóra rajthoz állt a párizsi olimpia döntőjében kajak egyesben, 500 méteren.

...svg content...Fotó: Csipes Tamara a nõi kajak egyesek 500 méteres versenyének középfutamában a 2024-es párizsi nyári olimpián a vaires-sur-marne-i evezõs és kajak-kenu pályán 2024. augusztus 10-én. MTI/Kovács Tamás

Nagyon jól sikerültek a kedd délelőtti futamok a párizsi olimpián, egy magyar hajó kivételével mindenki az A döntőben landolt, élen Csipes Tamarával és Gazsó Alida Dórával, akik futamgyőzelemmel kvalifikálták magukat a döntőbe, akárcsak nem sokkal utána Kopasz Bálint és Varga Ádám.

Tamara egy igazi olimpiai veterán a 34 életévével, aki egyúttal legenda is. Most, a harmadik olimpiáján lehet élete formájában, ami lehetővé teszi számára, hogy a nála messze fialtabbakkal is felvegye a versenyt, akiknél fejben és tapasztalatban mindenképpen előrébb jár. Soron kívül Orbán Viktor, majd Magyar Péter is profilképet váltott az árvízvédelem alatt

Csipes nagyon látványosan jött el, majd az élre állt, és több mint fél hajóval átvette a vezetést a fő esélyes Carrington előtt. Nagy párbaj volt ez közöttük, klasszisok csatája, ám a nyolcszoros olimpiai bajnokkal nem lehetett mit kezdeni, erős hajrát vett, és még a végén sem fújt ki, addig a magyar ászunk másodikként ért célba Jorgensen előtt, míg honfitársa hatodik lett, nem tudott beleszólni a dobogós csatába.