468,61 Ft
63,049 $

Csipes Tamaráék megnyerték a reményfutamot, Puppék is továbbjutottak az olimpián

Boldogok lehetünk, mert végül minden magyar hajó továbbjutott a párizsi olimpián.

...svg content...Fotó: Csipes Tamara (elöl) és Gazsó Alida Dóra a nõi kajak párosok 500 méteres versenyének elõfutamában a 2024-es párizsi nyári olimpián a vaires-sur-marne-i evezõs és kajak-kenu pályán 2024. augusztus 6-án. MTI/Kovács Tamás

Kiss Ágnes és Nagy Bianka nem kérdezett a reményfutamban, hanem megnyerte azt. Ezzel igen határozott üzenetet küldött a riválisoknak, és ha jó napot fognak ki a középfutam ideje alatt, akár a legjobbak is lehetnek, minden esély megvan erre, mert adott a potenciál.

Ugyan Adolf Balázs és Hajdu Jonatán másodikak lettek a reményfutam végén, nem volt veszélyben a továbbjutásuk. Egy szép hajrával verték Csehországot, addig Németország az első helyen ért célba, de a java csak most következik. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

A két magyar duón kívül még két hazai duónak kellett plusz futamon mennie annak érdekében, hogy ott legyenek a következő körben. A Pupp-Fojt páros és a Csipes-Gazsó alakulat egyszerre szálltak vízre, így egymás ellen is küzdeniük kellett.

Rajtuk kívül még Franciaország, Mexikó és Új-Zéland harcoltak meg a továbbjutásért. Végül Csipesék nyerték a futamot, hiába rajtoltak rosszul, míg Puppék negyedikként értek célba, ami ugyancsak középfutamot ért, így minden magyar hajó ott van a folytatásban.