Felbukkantak a csalók az üvegvisszaváltóknál, ez a módszerük
A csalók már az üvegvisszaváltó automaták használatával is megpróbálnak visszaélni.
Az üvegvisszaváltó automatákkal való visszaélésre az egyik példa, amikor hamis QR-kóddal igyekeznek átverni azokat, akik jótékonysági célokra ajánlották fel a visszaváltott palackok árát. Azonban nem ez az egyetlen módszer, amivel ügyeskednek az automatáknál – bár ez a módszer Magyarországon még nem terjedt el, külföldön már nagy sikerrel verik át az automatákat.
Mégpedig úgy, hogy egy visszaváltható palackot tesznek a vonalkódolvasó alá, majd miután leolvasta a kódot, és elindul a futószalag, egy olyan flakont helyeznek be, amin nincs is visszaváltható jelzés. Miután ugyanis a futószalag elindult, a gép már nem dobja vissza a rossz palackot. Ezzel a módszerrel palackok ezreit tudják a csalók pénzzé tenni – írja az Origo a Promotions cikke alapján.
Mindemellett más problémák is vannak ezen a téren: a Magyarországon néhány hónapja bevezetett üvegvisszaváltó automatákat illetően az egyik legnagyobb gond, hogy kevés az automata, a palack viszont rengeteg, így általában kígyózó sorok állnak az automatáknál, amelyek a túlterhelés miatt gyakran felmondják a szolgálatot, vagy csak szimplán megtelnek.
Ilyenkor a bolt dolgozóinak kell megoldaniuk a problémát, mögöttük pedig elégedetlenkedő tömegek várják, hogy mehessenek tovább a dolgukra. Továbbá az is nehézséget jelent sokak számára, hogy nem egy olyan település van, ahol nincs REpont, ráadásul a Humusz Szövetség szerint az új visszaváltási rendszer a hulladéktermelést is ösztönzi.
Erről itt írtunk bővebben. De arról is beszámoltunk, hogy van valami, amit talán sokan nem is tudnak, pedig a meghibásodott üvegvisszaváltó automatákat illetően fontos lehet. Mióta aktívan zajlik a palackok visszaváltása, gyakran felmerül, hogy mi a teendő, ha elromlik az automata. Illetve arra is fény derült, hogyan teljesít az eddigi adatok alapján a palackvisszaváltó rendszer Magyarországon.