Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Itt az internetes csalók új trükkje, amivel Facebook-fiókokat törnének fel

Nagyon könnyű bedőlni a csalásnak, ugyanis az ismerősöktől jönnek az üzenetek.

...svg content...Fotó: Unsplash / Illusztráció
Belföld
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

Sajnos meglehetősen hatékony módszert találtak a facebookos felhasználói fiókok ellopására az internetes csalók. Ennek során chatüzenet érkezik egy már áldozatul esett ismerőstől, amelyben az áll: „Nem hiszem el, hogy meghalt, nagyon fog hiányozni”. A szöveg mellett pedig egy facebookos bejegyzésre mutató link található.

A linket megnyitva egy hírportálról belinkelt cikknek tűnő bejegyzés jelenik meg a felhasználók előtt, miszerint meghalt valaki. Itt jön az adatlopási kísérlet, a cikkre rákattintva betöltődik a böngészőben egy facebookos bejelentkezési oldalnak látszó adathalász webhely, amely megpróbálja a nevük és jelszavuk megadására sarkallni a facebookozókat. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

Ha pedig sikerrel jártak, az adathalász oldal a Google nyitólapjára irányítja át az áldozatokat. Az Origo a Bleeping Computerre hivatkozva azt írja, szerencsére műszakilag nem kifinomult a támadás, a kétlépcsős azonosítókódokat meg sem próbálja ellopni a támadó webhely. Ezáltal az itt bekapcsolható, kódkéréses védelem képes meggátolni a támadókat az áldozatok fiókjaiba való belépésben.

Még akkor is, ha a csalók tudják a bejelentkezési adatokat. Ám akik ezt nem kapcsolták be, áldozatul eshetnek a csalásnak, mindemellett azok is veszélyben vannak, akik a közösségi oldalon használt email-címüket és jelszavukat más webhelyeken is használják, ugyanis ezeket az adatokat így is megszerzik a csalók.

Korábban arról is beszámoltunk, hogy már a rendőrség nevében is próbálkoznak a csalók, s mint kiderült, sokan sajnos bedőltek nekik és megadták bankkártya adataikat, melynek következtében különböző összegek tűntek el számláikról. Holott a rendőrség és más hivatalos szervek sosem kérnek bankkártya- és egyéb biztonsági adatokat, ezáltal az ilyen jellegű üzeneteknél érdemes „egészségesen bizalmatlannak” lenni.