Leginkább a családi házakban érzik meg a rezsiköltségek emelkedését
A GKI és a Nézőpont Intézet némileg különböző szempontból figyeli a rezsiköltségek növekedését.
A GKI Gazdaságkutató igazgatója, Petz Rajmund rávilágított, hogy a lakóingatlanok típusa, továbbá az adott település árai is meghatározók az energiaárak alakulását illetően, illetve abban is, hogy ebből mennyit éreznek meg az emberek.
„Leginkább a családi házaknál tapasztalható a költségnövekedés: itt a megkérdezettek bő háromnegyede beszámolt erről. A társasházi lakásoknál – legyen az panel vagy téglaépítésű – ötven százaléknál kisebb volt a rezsiemelkedés említési aránya” – mondta Petz.
„A községeknél a válaszadók 68 százaléka szerint növekedett a rezsi, ez a fővárosban és a megyei jogú városokban 50 százalék körüli.” – nyilatkozta az InfoRádiónak.
Az ezer fő megkérdezésével készült felmérés szerint a családok azonnal reagáltak a rezsiköltségek megemelkedésére. Leginkább energiatakarékossági beruházásokkal és a gáz kiváltásával, valamint spórolásával – számolt be róla az Infostart.
A Nézőpont szintén ezer főt kérdezett meg, sajtóközleményükben közölték, hogy a válaszadók 78%-a nem érzékelte, hogy „nagy mértékben” nőtt volna a rezsijük a tavalyi évhez képest. Kiemelték, hogy még a nyíltan baloldali válaszadók 71%-a is ezen a véleményen volt.