Civil-rendőr összefogással mentettek életet a Margit hídon
Egy fiatal nő a Margit hídról leugorva akart öngyilkosságot elkövetni, ám a civilek és a rendőrök gyors reakciójának köszönhetően megmentették az ifjú nő életét.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság hivatalos Facebook-oldalán számolt be az október 17-i életmentés részleteiről: fiatal életet mentettek meg rendőrök és civil állampolgárok a Margit hídon október 17-én este. Az öngyilkosságot megakadályozó bátor különítmény tagjai a sötét víz fölött több emeletnyi magasságban percekig küzdött a magával végezni akaró fiatal nővel.
Vitathatatlan annak a járókelőnek az érdeme, aki fél tíz táján elsőként figyelt fel a 19 éves lányra, aki a korláton átmászva ácsorgott a Duna víztükre fölött. Kezét megragadva fogta, és próbálta lebeszélni szándékáról, iszonyatosan hosszú percekig, míg újabb járókelők érkeztek.
Egészen elképesztő annak a másik fiatal férfinak a bátorsága, aki a korláton átmászva, a nagyjából negyven centis szűk párkányon állt meg minden biztosítás nélkül, így igyekezett visszatartani a magát mélybe vetni akaró lányt. A fiatal nő tehát nem volt magára hagyva élete minden bizonnyal legnehezebb pillanataiban, ám a hídon patthelyzet alakult ki.
Másodikként a józsefvárosi egyenruhások futottak be, Stefkó Krisztián és Lakatos Bence r. őrmesterek, akik szintén belekapaszkodtak az ekkor már hangosan zokogó nőbe, akit továbbra sem sikerült jobb belátásra bírni. Stefkó őrmester felhasalt a korlátra, hogy felülről tudja emelni az öngyilkosjelöltet, akinek kapaszkodó kezeit a civil segítőkkel együtt folyamatosan igyekeztek lebontani a kiszögellésről.
„Engedjetek el, mert együtt halunk meg!” – nyomatékosította eltökélt szándékát a lány, a zsaruk azonban nem engedelmeskedtek a hátborzongató felszólításnak.
További egységek futottak be: az V. kerületből Barta Krisztián r. főtörzsőrmester, Pintér-Szabó Zsuzsanna r. törzsőrmester, míg a XIII. kerület erősítését Krizsán János Dávid r. törzsőrmester és Kerékgyártó Zoltán r. őrmester képezte, időközben a Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság hajója is a híd alá ért.
„Felkészültünk arra, hogy a víz felől avatkozzunk be, ha mégis sikerül levetnie magát a nőnek” – mondta el Kapusi Zoltán László r. főtörzszászlós, aki Bozsik Zoltán Benjámin r. őrmesterrel a szolgálati kisgéphajóval manőverezett a híd pillérénél.
A híd magasságából, uszkve húsz méterről vizet érni végzetes lehet: a becsapódáskori testhelyzettől függ a trauma mértéke, de kijelenthető, hogy konkrét életveszélyt hord magában. Még közvetlenebb veszélyt jelentett az, hogy a Duna jelenlegi vízállásánál a korlát alatt a víz szintje alig fél méternyi volt; a meder éles szikláira, köveire történő lezuhanást aligha lehet túlélni.
Odafent időközben sikerült feloldani a statikus helyzetet: egy tiszthelyettes szintén átmászott a korláton, azzal a szándékkal, hogy ő is közvetlen közelből segédkezzen, mire azonban a nő mellé ért volna, őt a több kerületből összeadott, egyesített rendőri erő átemelte a párkányról a járdára.
A lányt a nála alig valamivel idősebb Nagy őrmesternő igyekezett nyugtatni a mentők kiérkezéséig, majd a mentőbe is beült vele, neki annyit mondott: egyszerűen elege lett az egész életéből, véget akart annak vetni. A mentők a Honvéd Kórházba vitték ellátásra, karjain friss, magának okozott sérüléseket találtak.
Amennyiben úgy érzi, segítségre van szüksége, hívja a 116-123, vagy a 06 80 820 111-es ingyenes számot, ahol a krízishelyzetben lévőket segítők nyújthatnak támogatást önnek.