Chiphiány miatt autóipari egységeket állíthat elő a világ legnagyobb chipgyártója
A tajvani gazdasági minisztérium szerint a TSMC chipgyártó idén az autóipari egységeket fogja előnyben részesíteni.
A világ legnagyobb chip-bérgyártójának számító vállalat a termelés optimalizálásával igyekszik majd újabb kapacitásokat nyerni – számolt be róla a Reuters hírügynökség.
2020-ban az Egyesült Államok, az Európai Unió, 2021-ben pedig Japán és Németország is arra kérték Tajvant, hogy győzzék meg a helyi gyártókat az autóipari chiphiány enyhítéséről, mivel az ágazat jelentős szerepet játszik a gazdaság pandémiából való újjáélesztésében.
Nem csupán Németországban vannak gondok, a chiphiány ugyanis globális probléma, a Volkswagentől kezdve a Fordon és a Subarun át a Nissanig és Fiatig szinte az összes gyártó megérezte a hatását.
A koronavírus-járvány komoly ütést mért az autóipari keresletre, csökkentek a megrendelések, ezáltal a TSMC-hez hasonló chipgyártók átszervezték a kapacitásaikat, hirtelen azonban 2020 második felére ismét megnőtt az igény az egységek iránt, amivel képtelenek lépést tartani.
2020-ban a TSMC az autóipari chipek árbevételének mindössze 3 százalékát adták, míg a mobiltelefonok a 48 százalékát, a magas teljesítményű chipek pedig a 33 százalékát.
Hiába ugrott meg az autóipari chipek értékesítése 27 százalékkal a tavalyi utolsó negyedévben, az összértékesítés még így is 3 százalékkal visszaesett.