Olyan gyakran fordul elő erőszak a buszsofőrök ellen, hogy a belügyminiszterhez fordultak segítségért
Az Egységes Közlekedési Szakszervezet (EKSZ) szigorítást javasol, és letöltendő szabadságvesztést szorgalmaz azokra, akik a közösségi közlekedésben dolgozó járművezetőket bántalmazzák.
A BKV buszvezetőit egyre több és egyre súlyosabb atrocitás éri, ezért a szakszervezet levélben kéri Pintér Sándor belügyminisztert, megfelelő intézkedéssel, ha kell, akár törvénymódosítási javaslattal gondoskodjon a járművezetők védelméről – írta közleményében az EKSZ, miután a napokban egy társaság megvert egy buszsofőrt a végállomáson, mert korábban érvényes jegy bemutatására szólított fel egy nőt.
„Az EKSZ a közfeladatot ellátó sofőrök nevében elvárja az illetékesektől, hogy komoly szankciókkal állítsák meg az egyre veszélyesebb folyamatot, még mielőtt tragédia történne” – reagált Naszályi Gábor a Szentlélek téren történt támadásra, mikor egy buszvezetőt megvertek a Szentlélek téri végállomáson, amiért nem engedett jegy nélkül és nyitott üdítővel felszállni egy babakocsis nőt.
A szakszervezet elnöke szerint a járvány kezdete óta egyre feszültebbek az utasok, az első ajtós ellenőrzés visszaállítása óta pedig szinte robbanásszerűen sokasodtak az atrocitások. Az emberek egy része a járvány ideje alatt elszokott az utazási szabályok betartásától – például ez érvényes jegy bemutatásától – sokan pedig támadásnak veszik, ha erre figyelmeztetik őket a járművezetők.
Többnyire a sofőr a célpontja a felbőszült, kötözködő utasoknak, akik esetenként mindent elkövetnek, hogy belekössenek a buszsofőrbe. Minden vélt sérelemért is a sofőrt hibáztatják, de leginkább a bliccelés a rendszeres és legjellemzőbb forrása a konfliktusoknak.