Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Kiderült, milyen profitot vár a kormány a budapesti reptértől

A kormány évi 30-35 milliárd forint osztalékra számít az újra állami tulajdonba került Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret üzemeltető cégtől.

...svg content...Fotó: A globális informatikai hibára figyelmeztető fellirat a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 2024. július 19-én. Világszerte informatikai hiba akadályozza a repülőterek, a légitársaságok, a vasutak, a bankok és más nagy számítástechnikai rendszerek működését. Több légitársaság utasfelvételre használt rendszere leállt. MTI/Máthé Zoltán
Gazdaság

Kiss László

Szerkesztő

A közelmúltban állami tulajdonba visszakerült Budapest Airport jövőbeli teljesítményéről és tervezett fejlesztéseiről nyilatkozott Dömötör Csaba, a Fidesz országgyűlési képviselője egy Facebook-videóban. Az államtitkár elmondta, hogy a 2005-ös privatizáció óta a repülőtér forgalma megháromszorozódott, jelenleg évi 15 millió utast szolgál ki, ám ez a szám akár meg is duplázódhat a jövőben.

Dömötör Csaba állítása szerint a Budapest Airport évente 30-35 milliárd forint osztalékot termelhet az államnak, ami jelentős növekedés a 2005-ös privatizáció előtti évi 10 milliárd forintos nyereséghez képest. Soron kívül Gyurcsány Ferenc: „Gyurcsány alatt sokkal jobb volt nyugdíjasnak lenni”

Az államtitkár kritikával illette a korábbi külföldi tulajdonost, amiért az szerinte nem végezte el a szükséges fejlesztéseket, ami hozzájárulhatott a repülőtéren tapasztalható zsúfoltsághoz.

Mindez azonban megoldódhat, ugyanis a kormányzati tervek között szerepel a repülőtér infrastruktúrájának fejlesztése, beleértve egy új terminál építését is, amely beruházások a kapacitás növelésén túl a szolgáltatások minőségének javulását is célozzák.

A Budapest Airport visszavásárlása 3,1 milliárd euróba, körülbelül 1200 milliárd forintba került az államnak.