Milliókat kellett befizetniük a legnagyobb budapesti bliccelőknek
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) Zrt. adatai alapján 2021-ben a budapesti rekordbliccelő 1,9 millió forintot fizetett be egy összegben, a második rekorder pedig kicsivel több mint egymilliót.
2015 óta szigorúbban lép fel a jegy és bérlet nélkül utazókkal szemben a BKK Zrt., amelynek oka a korábbi évtizedek enyhébb pótdíjazása volt, így a tekintélyesebb követeléskezelésnek megfelelően évente több tízezer eljárást indítanak, amely alapján a tartozás milliókra is ugorhat néhány év alatt, hiszen a fizetetlen pótdíj az idő múlásával sem évül el.
A társaság idén is összeállította az elmúlt év legnagyobb pótdíjbefizetéseinek listáját, a tényleges befizetések pedig tartalmazzák a pótdíjtartozást és járulékait, valamint a végrehajtási eljárások költségeit is, így a legmagasabb összegű befizetés 6 végrehajtási eljárásból, több tucat rendezetlen pótdíjazás alapján adódott össze.
A 2020-ban beszedett legborsosabb pótdíj összege 2 797 400 forint volt, a 2021-es rekorderé pedig 1 879 391, a másodiké 1 151 035, a harmadiké 1 017 318, a sorban utánuk következők pedig 600 és 900 ezer forint közötti összegeket fizettek be – közölte a Napi.hu.
Kormányinfó: fontos üzenetet kaptak a tanárok, nemcsak a sztrájkoló pedagógusok
Az érvényes díjszabás szerint a 16 ezer forintos alappótdíj a helyszínen, a jegyellenőrnél készpénzzel vagy bankkártyával fizetve, illetve az adatfelvételt követő 2 munkanapon belüli személyes vagy banki befizetés esetén 8 ezer forintra csökken, ha viszont egyiket sem fizeti meg határidőn belül, 30 napon túl ez az összeg 32,5 ezer forintra rúg.
Amennyiben felszólításra ezt sem fizeti be az ügyfél, fizetési meghagyást kap, és ha ezt sem teljesíti, a BKK végrehajtást kérve is érvényesítheti követelését, ebben az esetben a behajtási eljárások és jogi lépések összes költsége is a bliccelőt terheli, emellett akár bíróságra is viszi az ügyeket a BKK, ha úgy adódik, a pereket pedig több mint 90 százalékban eddig a társaság nyerte meg.