Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Retteghetnek a dílerek Budapesten, már Kőbánya is tisztább

Retteghetnek a dílerek Budapesten, már Kőbánya is tisztább

Retteghetnek a dílerek Budapesten, már Kőbánya is tisztább
Shutterstock

Egy összehangolt rendőri akció eredményeként több személyt is elfogtak Kőbányán kábítószerrel összefüggő bűncselekmények gyanúja miatt, közülük két terjesztőt őrizetbe vettek – tájékoztatott a Budapesti Rendőr-főkapitányság.

Az intézkedésre azt követően került sor, hogy július második felében több bejelentés is érkezett a X. kerületi rendőrkapitányságra arról, hogy a MÁV-telepen kábítószer-fogyasztásra és -terjesztésre utaló jelek tapasztalhatók.

A cikk a videó után folytatódik

A bejelentések nyomán a kőbányai rendőrök célzott ellenőrzéseket tartottak, amik során július 26-án egy 31 éves budapesti férfit, július 29-én pedig egy 36 éves szikszói férfit fogtak el kábítószer-kereskedelem bűntettének gyanúja miatt. Mindkettejüket gyanúsítottként hallgatták ki, őrizetbe vették, és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat. A bíróság a 36 éves férfit időközben már letartóztatta.

A police.hu beszámolója szerint a két terjesztő mellett egy 17 éves lányt és egy 28 éves budapesti férfit is elfogtak, őket kábítószer birtoklás vétsége miatt hallgatták ki gyanúsítottként.

A hatóságok a kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények felderítését továbbra is kiemelt feladatként kezelik, különösen azokban a városrészekben, ahol a lakosság rendszeres bejelentésekkel hívja fel a figyelmet a problémára. Az ilyen összehangolt akciók célja nem csupán az aktuális jogsértések megszüntetése, hanem a kábítószer-kereskedelem visszaszorítása és a közbiztonság erősítése is.

Liner/MTI